Skocz do zawartości

Wiza Irańska W Paszporcie I Wjazd Do Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 10 letnią wizę do USA, byłem 2 razy, za każdym razem ok. 2 tygodni, tak więc kartotekę ma czystą. W międzyczasie byłem w Iranie, oczywiście typowo turystycznie (nota bebe wszystkim polecam, wyjątkowo ciekawy, bezpieczny kraj).

Mam pytanie, czy wiza do tego kraju może spowodować, że przy ponownej próbie wjazdu do USA, zostanę wezwany do "pokoju zwierzeń" i czy fakt że byłem w kraju, który Ameryka uznaje za jeden z członków osi zła, może spowodować jakieś komplikacje przy kolejnej wizycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 10 letnią wizę do USA, byłem 2 razy, za każdym razem ok. 2 tygodni, tak więc kartotekę ma czystą. W międzyczasie byłem w Iranie, oczywiście typowo turystycznie (nota bebe wszystkim polecam, wyjątkowo ciekawy, bezpieczny kraj).

Mam pytanie, czy wiza do tego kraju może spowodować, że przy ponownej próbie wjazdu do USA, zostanę wezwany do "pokoju zwierzeń" i czy fakt że byłem w kraju, który Ameryka uznaje za jeden z członków osi zła, może spowodować jakieś komplikacje przy kolejnej wizycie.

No ale zawsze mozesz liczyc na pomoc wielkiego brata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat rzeka o kraju bezpiecznym i dla kogo, ;)

widze ze wiadomosci jakos sie slabo rozchodza a pare min i wyszlo by ze Iran ma zwiekszyc wydobycie ropy naftowej bo sie doagal z krajami takiemi np jak USA

to troche jak z Kuba ze bywa roznie i teraz jest troche lepiej

pamietam te czasy kiedy bylo duzee embargo i wiele bylo postow ze mam wize z Iranu,bylem w Iranie i co bedzie z wiza,wjazdem i jakos nie czytalem pozniej ze ktos mial nie przyjemnosci z tego powodu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczny dla kogo? Kobiet ktore sie NIE zakrywaja chyba nie specjalnie...

Nie jest to oczywiście kraj typu Egipt czy Tunezja, nastawiony na masową turystykę. Oczywiście kobieta, również turystka musi mieć osłonięte włosy chustą (dla Iranek to wersja minimum), mężczyznom nie wolno nosić szortów. Jest to kraj w którym obowiązuje mnóstwo zakazów - segregacja płciowa w środkach transportu, zakaz publicznego okazywania uczuć, zakaz imprez gdzie spotykają się kobiety i mężczyźni. Generalnie prawo islamskie ingeruje tam we wszystkie sfery życia człowieka. Niemniej jednak żyją tam wspaniali, gościnni ludzie, bardzo przyjaźnie nastawieni do turystów (jest to z reguły bezinteresowna życzliwość), którzy gdy tylko znajdą się poza czujnym okiem władzy, zachowują się zupełnie normalnie i znajdują setki sposobów by obejść absurdalne przepisy. Natomiast jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa (kradzieże, napady itp) naprawdę nie ma się czego obawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...