Skocz do zawartości

Wiza Do Usa Osoba Karana/niekarana


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Z góry przepraszam jeżeli temat zamieszczam w złym miejscu,jestem świeżo po rejestracji.Mój problem polega na tym że byłem karany w Wielkiej Brytanii.Nic poważnego,prace społeczne i niewielka grzywna.Po powrocie do Polski poprosiłem znajomego z policji żeby sprawdził czy jestem karany.Odpowiedź brzmi "nie nie jesteś i nie byłeś".Więc o co tu chodzi ? Jedyne co mi przychodzi do głowy to to że w Polsce nie jestem karany a w Anglii tak.I teraz zgłupiałem ponieważ przy składaniu wniosku wizowego które niebawem nastąpi nie mam pojęcia co mówić/pisać żeby być zgodnym z prawdą.Bardzo proszę o odpowiedź.Z góry serdecznie dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

chodzi o prosta sprawe

starasz sie o wize do USA a tam zasady sa takie ze jesli cos miales nie tak nie z prawem to zaznaczasz takie cos ..

i wtedy musisz dostarczyc wyrok,do tego zaswiadczenie o niekaralnosci z Polski oraz z Anglii

a czy masz szanse na wize ,to tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i nie wierze. Rady z d wzięte. Jesli aplikujesz z polski to posluchaj kolegi policjanta.

W sumie mnie to nie dziwi. Jak byś do pytania dodał ze wybierasz sie do stryjecznej cioci od strony pra dziadka ktora tam przebywa nielegalnie to byś otrzymał milion porad jak skutecznie wykiwać konsula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i nie wierze. Rady z d wzięte. Jesli aplikujesz z polski to posluchaj kolegi policjanta.

212( a )( 6 )( c )( i ) In general.-Any alien who, by fraud or willfully misrepresenting a material fact, seeks to procure (or has sought to procure or has procured) a visa, other documentation, or admission into the United States or other benefit provided under this Act is inadmissible.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz cytat ze strony ambasady.

"Osoby, które były aresztowane lub skazane za jakiekolwiek wykroczenie lub przestępstwo, podczas rozmowy z konsulem muszą przedstawić aktualne „zaświadczenie o niekaralności” oraz przetłumaczony na język angielski wyrok sądu lub decyzję prokuratury. Jeżeli osoba była aresztowana w Polsce, powinna ona otrzymać „zaświadczenie o niekaralności” z Krajowego Rejestru Karnego przy ul. Czerniakowskiej 100 w Warszawie (patrz mapa). Jeżeli osoba była aresztowana poza Polską, „zaświadczenie o niekaralności” oraz wyrok sądu lub decyzję prokuratury muszą być wydane przez uprawnione organy kraju na terytorium którego nastąpiło aresztowanie lub skazanie."

I jeszcze z instrukcji do wypelnienia wniosku

"Have you ever been arrested or convicted for any offense or crime, even though subject of a pardon, amnesty, or other similar action?

This includes all arrests or detensions." Znaczy sie, odpowiadasz "Tak".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...