Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Za niedługo mam spotkanie z konsulem w sprawie otrzymania wizy J-1. Muszę przyznać, że bardzo obawiam się tego, że mogę nie otrzymać tej wizy. Moja sytuacja wygląda tak, że po skończeniu liceum w poprzednim roku rozpocząłem naukę w instytucie językowym w Berlinie, wszystko to trwało dokładnie pół roku, dzięki czemu przygotowałem się językowo i w przyszłym roku rozpoczynam studia w Niemczech. Wniosek jaki dostałem z USA, który pozwala mi ubiegać się o wizę i czyni ze mnie "Camp Counselor" otrzymałem jeszcze w trakcie tego studium w niemczech, natomiast jakieś 3 tygodnie temu zakończyłem naukę w tym instytucie, i teoretycznie na chwilę obecną nie jestem studentem... a czeka mnie spotkanie o wizę. Czy to przekreśla moje szanse na otrzymanie wizy? Mam dokumenty które poświadczą, że się w tym instytucie uczyłem, ale nie wiem czy to pomoże. Trema zżera mnie strasznie, bo wiem, że przygoda życia może uciec mi koło nosa, czy ktoś jest w stanie mi odpowiedzieć/pomóc? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę jako Counselor i we wtorek miałam rozmowę, jestem 2 lata po studiach. Dostałam j1 i turystyczna w pakiecie ;) przygotuj sie na pytania typu co robisz w życiu, czy pracujesz, czy uczysz sie. Dosc dokładnie z tego konsul mnie przepytał, ale nie było jakiegoś stresu, tak na luzie ;) i wszystko notował w komputerze. To była moja 4 wiza j1, a druga jako Counselor i z mojego doświadczenia mogę doradzić: uśmiechaj sie, bądź pewny siebie, dokładnie zapoznaj sie ze swoimi prawami i zaplanuj sobie tak mniej więcej co bedziesz robić w stanach :) bedzie dobrze, mało osób ma odmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...