Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Kolega podzielił się swoim kontem na forum dlatego też piszę mam do was pytanie byłem kiedyś na au pair w USA (San Francisco) , teraz chciałbym się starac o wize turystyczna wiem , że jest wydawana na 10 lat i pytanko jak by dano mi wize czy miałbym jakies nie przyjemności jakbym wyjechał za 2-3 lata , ponieważ czeka mnie operacja i jeszcze nie wiem kiedy ona bedzie , a chcialbym jeszcze zwiedzic USA :)


I czy konieczne jest wykupienie biletu w 2 strony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiza turystyczna wydawana jest DO 10 lat (a nie na 10 lat, możesz otrzymać krótszą wizę). Z tego co pamiętam po otrzymaniu wizy turystycznej nie jesteś zobligowany do jakiegoś konkretnego terminowego wyjazdu, więc mógłbyś wyjechać i za 2 lata. Co do biletów, nie musisz ich posiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za to nalezy sie liczyc z pytaniem dlaczego sie leci po 2-3 latach ;)

jak sie ma dobre wytlumaczenie i trafi sie na urzednika ktory to przyjmie to mozesz miec bilet w 1 strone

w innej sytuacji bedzie powrot i anulowanie wizy turystycznej,

decyzja nalezy do Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy cie wprowadzają w błąd, albo nie dokonca rozumieją twoje pytanie - ktore sam przyznaje nie jest zbyt precyzyjne. Jednak upraszczając: do wyrobienia wizy nie musisz mieć żadnego biletu. Powiem więcej, nie jest nawet wskazane go mieć bo w przypadku nie przyznania wizy bilet przepada a conajmniej większa jego cześć jak możesz oddać. Natomiast mając wize b1/b2 w celu odbycia lotu za ocean musisz mieć wykupiony bilet w 2 strony. Bez takiego nawet linie lotnicze cie nie wpuszcza na pokład.

Piszesz ze będziesz mieć operacje. Gdzie? W USA? W takim przypadku możesz mieć bilet w jedna strone lub tzw bilet otwarty. Ale to byś wiedział bo by cie poinformował o tym lekarz prowadzący a i cała procedurę starania sie o wize miałbyś podana na talerzu bo i instytucje pomagają i ambasada USA tez.

Żeby lecieć do USA z biletem w jedna strone trzeba mieć generalnie inny typ wizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wbić tyle ile mu sie podoba. Jesli go nie przekonasz co do zamiarów to może wbić i 1 dzien albo nie wpuścić wcale.

Sadzać po twoim pytaniu o 6 miesięcy śmiem twierdzić ze turystycznie to sie tam nie wybierasz. Nie pochwalam tego ale poradzę ci żeby dobrze sie przygotować do wytłumaczenia celnikowi z planowanego pobytu 6 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...