Skocz do zawartości

Jak Otrzymać Wizę J-1 Poza Programami W&t Etc.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Jeśli ktoś mógłby udzielić mi jakichś przydatnych wskazówek/porad/informacji byłabym niezmiernie wdzięczna!

Moja sytuacja jest następująca:

Mój chłopak dostał pracę (płatny staż) na Uniwersytecie w San Diego w Kalifornii na okres 6 miesięcy. Przysługuje mu wiza J-1. Bardzo chcielibyśmy pojechać tam razem, ale trochę się nam nie uśmiecha organizowanie szybkiego ślubu, tylko po to, żebym ja otrzymała wizę J-2...

No i szukamy alternatyw... czy macie jakieś pomysły jak mogłabym zdobyć wizę, żeby być legalnie 6 miesięcy w San Diego?

Pomyślałam, że chętnie odbyłabym bezpłatny staż na przykład w jakiejś instytucji kulturalnej (właśnie kończę studia związane z kulturą, więc to by się trzymało kupy), tylko się zastanawiam, czy od strony formalnej to jest możliwe do zrealizowania...

Czy poszczególne instytucje mają prawo przyjmować kogoś z UE na praktyki i dać mu formularz DS-2019?

Bardzo proszę o pomoc albo o informację co mogłabym zrobić, żeby pojechać w to miejsce na 6 miesięcy....

Pozdrawiam Was,

Allende

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh, dzięki za szybką odpowiedż! ;)

okej, czyli od strony "formalnej" to jest możliwe dostac wizę J-1 bez uczestnictwa w konkretnym programie typu au pair czy W&T?

Trochę mnie pocieszyłeś! ;)

jak sie znaja na wystawianiu tego dokumentu to dostaniesz go.bedziesz miec staz

a teraz pozostaje Ci wysylac zapytania do danych instytucji w tej sprawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...