Skocz do zawartości

Mam Zieloną Kartę Dostałam Wizę Turystyczną


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w 2009 roku otrzymałam wraz z całą rodziną zieloną kartę. Jako jedyna z rodziny po jej otrzymaniu wróciłam do Polski. Początkowo miałam zamiar wrócić do roku ale sprawy tak się potoczyły, że nie byłam tam już 6 lat.

Moja rodzina dalej tam jest (obecnie robią obywatelstwo) a ja w międzyczasie wyszłam za mąż i urodziłam dziecko.

Moja siostra w sierpniu wychodzi za mąż, zatem postanowiłam starać się o wizy turystyczne dla mnie, męża i dziecka i ku mojemu zdziwieniu, wszyscy otrzymaliśmy wizy. Faktu posiadania zielonej karty nie zataiłam, (w formularzu wskazałam że ją mam, wpisałam też numer SSN, na rozmowie z konsulem też był temat poruszany)

Przyznaję, że jestem zaskoczona bo słyszałam, że w takich sytuacjach często proszą o zrzeczenie się GC. Jaki w tym momencie posiadam status? (mam GC i wizę). Czy po przekroczeniu granicy mogę mieć jakieś problemy z tego tytułu? Czy moja GC będzie dla nich nadal ważna? Czy może każą zapłacić mi karę i przywracać status rezydenta? Proszę o pomoc, bo nie wiem czy nie powinnam sama się zrzec GC przed wylotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...