Skocz do zawartości

Kolejka W F2A I Wiza Turystyczna


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, może tutaj ktos mi podpowie jak to jest

Czekam w kolejce na wizę dla żony stałego rezydenta, dopiero złożyliśmy dokumenty. Po ślubie nie zmieniałam nazwiska, mam więc ważny paszport z wizą turystyczną ważną jeszcze 8 lat. W USA byłam raz rok temu, jeszcze przed ślubem przez 5 tygodni. Wróciłam oczywiście o czasie. Czy na podstawie tej wizy mogę odwiedzać męża w USA? Czy ta wiza jest ważna? Chcę pojechać na kilka tygodni i wrócić i tak na zmianę z mężem żeby jakoś te 2 lata przeczekać. Czy moja wiza jest ważna? Mąż o obywatelstwo może się starać dopiero za 3,5 roku więc to na razie odpada. Ktoś ma doświadczenia w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lataja ludzie tak ,mowia ze leca w odwiedziny i maja do czego wracac

nie pokazuja tego ze maja kolejke i ze lepiej bedzie poczekac na swoja kolej na terenie USA :) bo przeciez mozna przedluzyc wize,zmienic status i zostac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lataja ludzie tak ,mowia ze leca w odwiedziny i maja do czego wracac

nie pokazuja tego ze maja kolejke i ze lepiej bedzie poczekac na swoja kolej na terenie USA :) bo przeciez mozna przedluzyc wize,zmienic status i zostac .

Nie pokazują? Może to głupie pytanie, ale czy to znaczy, że urzędnik w okienku nie wie, że jesteśmy w kolejce do F2A? Myślicie, że jest szansa taką wizę turystyczną przedłużyć, jeśli się jest w kolejce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazuja ze jednak beda mieszkac po za USA i czekac na swoja kolej :)jak widac ze maja zlozona petycje i nie w glowie im przedluzenie pobytu

dobrze urzednicy wiedza co mozesz zrobic :)

a co do samego przedluzenia to zrobisz raz takie cos i mozesz szybko nie wleciec na teren USA,nie dostac kolejnej wizy .bo co innego piszesz,mowisz a co innego robisz .

co jest wazne to kto Ci ten pobyt przedluza,czy sie na tym zna oraz wie gdzie moze nie wyjsc ,takie osoby szukaj co Ci pokaza minusy,plusy takiego przedluzenia a nie ze sie da :) za kase wszystko sie da ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Anna J - kiedy zamierzasz lecieć do męża ?

Mam identyczną sytuację... Lecę za niecałe dwa tygodnie i mam stres co będzie na lotnisku... yhh

A u mnie pojawił się jeszcze problem, że dostałam list w którym poinformowano mnie , iż z powodu zbyt dużej ilości wniosków mój wniosek jest wstrzymany do bliżej nie określonego czasu :( wniosek i GC składałam w usa w listopadzie 2014 :( i też za rok miałam już się cieszyć papierami ale się pochrzaniło, bo ponoć dopiero GC dostanę jak mój mąż zda obywatelstwo (też za ok 3,5 roku :/ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...