Skocz do zawartości

Odmowa Wizy


Rekomendowane odpowiedzi

Byłem z kuzynką po wizę B2, mieliśmy jechać do jej brata (rodzonego) który przebywa legalnie od 2009 r (GC), i tutaj niespodziewana decyzja odmowa, bylem w szoku, ja pracuje + szkoła, ona także praca i nauka zaocznie, nigdy w usa nie byliśmy, wyjazd planowany na 2 tyg. w sierpniu. Dostaliśmy po kartce zaznaczony art. 214 b.

Nie wiem czy jest sens stawać za tydzień dwa trzy czy wywalenie kasy ? (taka wycieczka z paliwem to koszt ok 700 na osobę ;/ co nie jest mało. Byłem rozczarowany pracujemy, uczymy się wyjazdy na 2-3 tyg. i odmowa, ręce opadają..., a dodatkowo Pani konsul nawet nic nie chciała od nas z papierów ( żałuje może ze nie pokazałem ? miałem i umowy o prace, zaświadczenia z uczelni + zaproszenia od kuzyna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Byłem z kuzynką po wizę B2, mieliśmy jechać do jej brata (rodzonego) który przebywa legalnie od 2009 r (GC), i tutaj niespodziewana decyzja odmowa, bylem w szoku, ja pracuje + szkoła, ona także praca i nauka zaocznie, nigdy w usa nie byliśmy, wyjazd planowany na 2 tyg. w sierpniu. Dostaliśmy po kartce zaznaczony art. 214 b.

Nie wiem czy jest sens stawać za tydzień dwa trzy czy wywalenie kasy ? (taka wycieczka z paliwem to koszt ok 700 na osobę ;/ co nie jest mało. Byłem rozczarowany pracujemy, uczymy się wyjazdy na 2-3 tyg. i odmowa, ręce opadają..., a dodatkowo Pani konsul nawet nic nie chciała od nas z papierów ( żałuje może ze nie pokazałem ? miałem i umowy o prace, zaświadczenia z uczelni + zaproszenia od kuzyna)

http://iran.usembassy.gov/visas/214b-refusal.html

Odmowa wynika z braku dowodów na "strong ties" w kraju.

Możesz próbować jeszcze raz:

"Is a Denial Under Section 214(b ) Permanent?

No. The consular officer will reconsider a case when an applicant reapplies, if an applicant can show further convincing evidence of ties outside the United States. Unfortunately, some applicants will not qualify for a nonimmigrant visa, regardless of how many times they reapply, until their personal, professional, and financial circumstances change considerably."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko pokazuje jak amerykański system jest do d..y. Nigdy tego nie zrozumiem jak Amerykanie nie chcą przyjazny naród jakim jest Polska wpuszczać na swoje terytorium. Za to wpuszczają islamistów, którzy napewno bardziej zaszkodzą im niż Polak. Nie mówię już o hordach latynosów którzy tylko gangi MG13 umią zakładać. O innych z Afganistanu Pakistanu itd już nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem z kuzynką po wizę B2, mieliśmy jechać do jej brata (rodzonego) który przebywa legalnie od 2009 r (GC), i tutaj niespodziewana decyzja odmowa, bylem w szoku, ja pracuje + szkoła, ona także praca i nauka zaocznie, nigdy w usa nie byliśmy, wyjazd planowany na 2 tyg. w sierpniu. Dostaliśmy po kartce zaznaczony art. 214 b.

Nie wiem czy jest sens stawać za tydzień dwa trzy czy wywalenie kasy ? (taka wycieczka z paliwem to koszt ok 700 na osobę ;/ co nie jest mało. Byłem rozczarowany pracujemy, uczymy się wyjazdy na 2-3 tyg. i odmowa, ręce opadają..., a dodatkowo Pani konsul nawet nic nie chciała od nas z papierów ( żałuje może ze nie pokazałem ? miałem i umowy o prace, zaświadczenia z uczelni + zaproszenia od kuzyna)

Ano widzisz uczycie sie i pracujecie,to że pracujecie to nie znaczy że bedziecie dalej pracować ale że ona nie dostała do brata to dziwne .Ale to wyjasnia sprawe miałes sie załapać na wyjazd przez kuzynke która ma tam brata ona wraca ty zostajesz,Tak wiem zaraz bedziesz pisał o mnie jak ja jestem spójrz na ta z innej strony .... konsul widzi to inaczej ludzie sa tak perfidni że kombinuja jak mogą żeby tam sie dostac a życie ich nauczyło by tego sie trzymac nie mówie o was tylko przez naszych rodaków .Mówi sie trudno dziś są granice po otwierane i na prace mozesz nawet do UK jechać i o wiele lepiej zarobic a na wakacje wydając conajmniej 2.500 zł na bilet to i mozesz poleciec na wakacje do byle jakiego kraju na wycieczke .Olej tą cała sprawe w kongresie jest projekt o zniesieniu wiz dla polaków jak by to przeszło to od 2016 roku lecisz na 3 miechy :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko pokazuje jak amerykański system jest do d..y. Nigdy tego nie zrozumiem jak Amerykanie nie chcą przyjazny naród jakim jest Polska wpuszczać na swoje terytorium. Za to wpuszczają islamistów, którzy napewno bardziej zaszkodzą im niż Polak. Nie mówię już o hordach latynosów którzy tylko gangi MG13 umią zakładać. O innych z Afganistanu Pakistanu itd już nie wspomnę.

Wow :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zajrzec na VJ i zobaczyc jak "latwo" jest otrzymac wize w krajach takich jak, np. Afganistan. Wizy pewnie nie dostales, bo konsul uznal, ze bedziecie chcieli jechac do tego brata i juz tam zostac. Posiadanie rodziny w Stanach akurat wcale nie pomoga w otrzymaniu wizy turystycznej. W jaki sposob on weymigrowal?

Zadnej niesprawiedliwosci tutaj nie ma. Niektorzy wizy dostaja, niektorzy nie.

Polska przyjaznym narodem, taaa. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...