Skocz do zawartości

Wjazd Na Wizie Turystycznej Do Męża Który Posiada Zielona Kartę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moj narzeczony posiada zielona kartę niedługo bierzemy ślub cywilny a następnie on wraca do stanów. Czy moge bez obaw przylecieć do niego ( juz męża ) na wizie turystycznej z nowym paszportem ? Chce odwiedzić go na kilka miesięcy a następnie znów wrócić do Polski. Dodam ze moj przyszły mąż po powrocie do stanów zgłosi wniosek o zielona kartę dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze będziesz miała duży problem w uzyskaniu wizy turystycznej. Konsul będzie widział, ze jedziesz do męża, który już dla ciebie złożył petycje o wizę małżeńską (nie o zielona kartę :P). Na wszelki wypadek przygotuj się na kilka miesięcy rozłąki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze będziesz miała duży problem w uzyskaniu wizy turystycznej. Konsul będzie widział, ze jedziesz do męża, który już dla ciebie złożył petycje o wizę małżeńską (nie o zielona kartę :P). Na wszelki wypadek przygotuj się na kilka miesięcy rozłąki!

Posiadam juz wize i byłam już w usa trzy razy.

a jak juz ma wize ? ;)

pytanie jest ile to ma byc te pare miesiecy i kiedy ma byc kolejny powrot do USA .

maxymalnie 6 miesiecy ( tyle na ile mi pozwolą ) a powrót pewnie tez po upływie około pół roku od powrotu z usa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz wize to bym sie nie przejmował. Co prawda mogą kiedyś tam sie spytać na granicy co i jak, ale wg mnie wyjaśnienie tematu krótka odpowiedzią sprawę zakończy. Co innego jak wizy nie masz. Zgłosisz sie o b2 i jak powiesz ci i jak to cie odeślą z info ze starasz sie o zły typ. No i cyrk sie zaczyna. Zamiary masz sprecyzowane, wiec bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz wize to bym sie nie przejmował. Co prawda mogą kiedyś tam sie spytać na granicy co i jak, ale wg mnie wyjaśnienie tematu krótka odpowiedzią sprawę zakończy. Co innego jak wizy nie masz. Zgłosisz sie o b2 i jak powiesz ci i jak to cie odeślą z info ze starasz sie o zły typ. No i cyrk sie zaczyna. Zamiary masz sprecyzowane, wiec bedzie ok.

Czyli po zmianie nazwiska powinnam zmienic paszport i bez obaw poleciec do stanów na wizie turystycznej i w razie pytań przyznajac ze lece tam do męża? Czy może lepiej tak jak latałam do tej pory powiedziec ze lece odwiedzic rodzine, aby nie było podejrzen ze skoro lece do męza to juz zostane?

Znam dziewczyne która jest podobnym przypadku do mojego i zamierza wleciec do usa ze starym paszportem ( czyli ze starym nazwiskiem) , dodam że wniosek o zielona karte dla niej jest już złożony. Czy to napewno dobry pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy czy bedziesz latac jak turystka czy tez wiecej czasu bedziesz siedziec w USA a w Polsce mniej.i tutaj zalezy od urzednika co bedzie na granicy-nawet jak masz stary paszport i mowisz ze lecisz do rodziny to co Cie trzyma w Polsce oraz taka jestes bogata na takie podroze?a maz,moze zaplacic za pobyt zony ;)

mozesz wymienic paszport i leciec z 2 paszportami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy czy bedziesz latac jak turystka czy tez wiecej czasu bedziesz siedziec w USA a w Polsce mniej.i tutaj zalezy od urzednika co bedzie na granicy-nawet jak masz stary paszport i mowisz ze lecisz do rodziny to co Cie trzyma w Polsce oraz taka jestes bogata na takie podroze?a maz,moze zaplacic za pobyt zony ;)

mozesz wymienic paszport i leciec z 2 paszportami

pisząc ze lece do rodziny miałam na myśli tylko wujka a w Polsce mam rodziców i rodzeństwo więc miało by mnie co trzymac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...