Skocz do zawartości

Choroba A Zielona Karta.


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry,

Mój kolega ma pewien problem. Otóż cierpi na schizofrenię. Chciałby starać się o zieloną kartę do USA. Czy jeżeli wylosowałby Green Card mógłby ją dostać? Choroba nie zagraża innym i nie jest niebezpieczna. Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega powinien sie kierowac do kraju gdzie bedzie mial latwy, i stosunkowo niedrogi, dostep do opieki medycznej. USA nie jest takim krajem.

Niestety schozfrenia oznacza regularne wizyty u lekarza i leki. Wieszkosc ludzi jedzie na lekach, ktore sa tansze a nie koniecznie najlepsze. Niektore leki bez ubezpieczenia potrafia kosztowac $1000 miesiecznie i $100 z ubezpieczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jezeli chodzi o choroby takie jak schizofrenia, wiele lekarzy nie poleca leczenia sie przez ubezpieczenie. Polecaja prywatnie platna opieke o ktorej firmy ubezpieczeniowe nie wiedza. Uwazaja, ze jest spore ryzyko dyskryminacji przez pracodawcow. A poniewaz ja nie mam w ogole wiary w amerykanskich pracodawcow (to znaczy w corporate America), jestem sklonna sie zgodzic i nie uwazac, ze ci lekarzy przesadzaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jezeli chodzi o choroby takie jak schizofrenia, wiele lekarzy nie poleca leczenia sie przez ubezpieczenie. Polecaja prywatnie platna opieke o ktorej firmy ubezpieczeniowe nie wiedza. Uwazaja, ze jest spore ryzyko dyskryminacji przez pracodawcow. A poniewaz ja nie mam w ogole wiary w amerykanskich pracodawcow (to znaczy w corporate America), jestem sklonna sie zgodzic i nie uwazac, ze ci lekarzy przesadzaja.

Jest tak jak piszesz, ale wiele ludzi nie ma wyboru i robi przez ubezpieczenie. Z tego powodu wiele ludzi się nie leczy właśnie z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...