Skocz do zawartości

Czy Ma Sens Zaczecie Sponsorowania Przez Siostre Podczas Nielegalnego Pobytu


Rekomendowane odpowiedzi

witam.

6 lat temu przylecialem do usa na wizie turystycznej I ja przesiedzialem wiec teraz jestem tu nielegalnie.

mieszkam z zona(rowniez"turystka"), ktora tak jak I ja nie rozlicza sie I pracuje na cash.

2 tygodnie temu moja starsza siostra(40l.) zaproponowala mi, ze moze mnie zaczac sponsorowac poniewaz zdala obywatelstwo I ma odpowiednie dochody.

moje pytania brzma:

-czy jest mozliwosc zeby zaczela mnie sponsorowac siostra teraz , gdy jestem tu nielegalnie ?

-czy lepiej wyjechac I dopiero wtedy zaczac sponsorowanie?

-czy czekaja mnie jakies kary finansowe przed dostaniem green card?

wiem, ze jesli wyjade to przez kilka lat nie bede mogl tu wrocic

dziekuje I pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak,nie wiadomo co moze byc w prawie,sa tacy ze uwazaja ze nalezy zlozyc papiery i czekac

tylko ze jesli nie bedzie zmian to okres oczekiwania przejdzie Ci a Ty GC,ani tez Twoja zona nie dostaniecie bedac na terenie USA.

I teraz tak,masz 10 lat zakazu wjazdu a okres oczekiwania na sponosorowanie to 12-13 lat

ten czas 10 lat liczy sie od daty wyjazdu :). jesli zmiescisz sie w czasie to po okresie zakazu mozesz zostac GC po za USA.


zadnych kar nie ma chyba ze IRS -urzad podatkowy dojdzie ze sie nie rozliczales to mozesz miec duze klopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak,nie wiadomo co moze byc w prawie,sa tacy ze uwazaja ze nalezy zlozyc papiery i czekac

tylko ze jesli nie bedzie zmian to okres oczekiwania przejdzie Ci a Ty GC,ani tez Twoja zona nie dostaniecie bedac na terenie USA.

I teraz tak,masz 10 lat zakazu wjazdu a okres oczekiwania na sponosorowanie to 12-13 lat

ten czas 10 lat liczy sie od daty wyjazdu :). jesli zmiescisz sie w czasie to po okresie zakazu mozesz zostac GC po za USA.

zadnych kar nie ma chyba ze IRS -urzad podatkowy dojdzie ze sie nie rozliczales to mozesz miec duze klopoty.

-czyli w moim przypadku lepiej zaczynac sponsorowanie po wylocie z usa ?

-czy ten okres oczekiwania jest staly czy sie zmiania ?

-jakie sa koszta sponsorowania przez rodzenstwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewien czy dobrze zrozumialem.

Zalozmy, ze wyjade z usa w 2016 roku to do 2026 bede mial zakaz wjazdu.

co w sytuacji gdyby okres sponsorowania zakonczyl sie powiedzmy w roku 2022?

czy GC zostanie mi przyznana pomimo obowiazujacego mnie zakazu wjazdu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewien czy dobrze zrozumialem.

Zalozmy, ze wyjade z usa w 2016 roku to do 2026 bede mial zakaz wjazdu.

co w sytuacji gdyby okres sponsorowania zakonczyl sie powiedzmy w roku 2022?

czy GC zostanie mi przyznana pomimo obowiazujacego mnie zakazu wjazdu ?

Nie, ale chyba dla rodzenstwa to jest ponad 10 lat czekania i tak. Ban ma uplynac zanim dostaniesz GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewien czy dobrze zrozumialem.

Zalozmy, ze wyjade z usa w 2016 roku to do 2026 bede mial zakaz wjazdu.

co w sytuacji gdyby okres sponsorowania zakonczyl sie powiedzmy w roku 2022?

czy GC zostanie mi przyznana pomimo obowiazujacego mnie zakazu wjazdu ?

Nie dostaniesz. Jak pisze KaeR - BAB musi upłynąć. Sponsorowanie rodzeństwa w tej chwili to 13 lat ale moze się zmienić. W stanach nawet po tych 13 latach GC nie dostaniesz że względu na nielegalny status.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwieksza ilosc wiz w tej kategorii co Ty bedziesz to kto wie,moze 2022 byl by realny.A co do zwiekszenia wiz to duzo sie mowi jak narazie

a nawet bylo slychac ze mieli ta kategorie wizowa zlikwidowac

Twoja siostra moze teraz wyslac formularze i jak narazie to placi za petycje,pozniej sa inne oplaty ktore moga sie zmienic.zwiekszyc,zmiejszyc.

do tego badania medyczne,oplata za wydanie karty GC chyba ze wejda tez inne oplaty ;) jak widzisz troche tego jest :)

I teraz jak wysle Twoja siostra teraz petycje to powoli bedziesz musial wyjechac z USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...