Skocz do zawartości

Prośba O Poradę - Jak Rozegrać Czas Procesowania K1


Małgosia88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

Przez wiele lat korzystałam z forum i dowiedziałam się wiele przydatnych rzeczy. Dzisiaj sama potrzebuję porady jak podejść do procesowania wizy narzeczeńskiej.

Po wielu latach związku zdecydowałam się razem z moim chłopakiem na ślub. Dotychczas mieszkaliśmy oboje w Europie choć w różnych krajach. Mój narzeczony wraca w sierpniu do Stanów na stałe, po 3 latach pracy na uczelni w Niemczech stwierdził, że w Stanach ma jednak większe perspektywy co do rozwoju - rozpoczyna doktorat na uczelni. W związku z tym ja również muszę tam pojechać... Tutaj jest problem. Od okołu 2 miesięcy jest procesowany wniosek o wizę narzeczeńską dla mnie i tu sprawa jest dość jasna, wiem, że może to trochę potrwać. Planowałam mniej więcej pod koniec roku/początek przyszłego polecieć na urlopie 2 tygodniowym na ślub i wrócić z dwóch powodów: zabieg medyczny, który odbędzie się w Polsce na początku przyszłego roku i 3 miesięczne wypowiedzenie w pracy. Myślałam, że to dobry pomysł, zmienię sobie nazwisko, dokumenty itd:)

Teraz jednak czytając doszłam do wniosku, że może być problem z powrotem do Stanów... w 2 tygodnie nie dostanę tego Advanced Parole... no i po powrocie muszę się zająć kolejnymi procedurami aby wrócić...

Jaka jest Wasza opinia? Czy np. świadomie przeciągnąć proces K1 i pojechać i zostać na miejscu, żeby nie komplikować sytuacji i załatwić wszystko na miejscu? Czy jak najszybciej załatwić K1, polecieć na ślub i już z Polski zajmować się kolejną wizą dla osoby z rodziny...

Chciałabym móc przeprowadzić się do Stanów mniej więcej w wakacje 2016 i nie wiem jaką decyzję tutaj podjąć.

Bardzo cenię pracę wszystkich ludzi, którzy piszą na forum i poświęcają swój czas aby pomóc innym. Wielokrotnie było to dla mnie nieocenione źródło wiedzy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możecie pobrać się w Polsce? I składać wniosek o wize małżeńska? Taka jest procesowana standardowo ok roku (przy dobrych wiatrach ok 10 mcy). Od razu przyznam że nie patrzyłam jakie wymagania musi spełnić obcokrajowiec do zawarcia związku małżeńskiego w Polsce, ale byłaby to jakaś opcja. Jakbyście pobrali się z najbliższych miesiącach to za ok. rok (czyli z tego co piszesz planowane tak czy sia wakacje 2016) mogłabyś się przeprowadzać do USA

edit:

szybki check w google:

http://www.usc.pl/publikacje;1110010005000;,1,ABC_%C5%9ALUBU_-_%C5%9Alub_z_cudzoziemcem

  • dokument stwierdzający, że zgodnie z prawem kraju, dany obywatel może zawrzeć małżeństwo za granicą (ang. Superintendent Registrar's Certificate of no impediment to marriage pursuant to the marriage with foreigners). Niektóre kraje nie wydają takich dokumentów. Są to: Albania, Australia, Chorwacja, Estonia, Grecja, Hiszpania, Serbia i Czarnogóra, Litwa, Malta, Macedonia, Rumunia i Ukraina i USA. W takim przypadku obcokrajowiec musi się zwrócić do polskiego sądu rodzinnego o zgodę na zawarcie małżeństwa bez zaświadczenia (dwa/trzy miesiące oczekiwania).,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Advance Parole czeka sie okolo 2-3 miesiecy. Skoro juz zaczeliscie procedure ja na twoim miejscu staralabym sie pozalatwiac wszystko w kraju przed wyjazdem i zamknac wszystkie sprawy. Bo po slubie rzeczywiscie szybko nie bedziesz mogla wrocic. Moja rada: nie komplikujcie sobie tych spraw emigracyjnych jeszcze bardziej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Advance Parole czeka sie okolo 2-3 miesiecy. Skoro juz zaczeliscie procedure ja na twoim miejscu staralabym sie pozalatwiac wszystko w kraju przed wyjazdem i zamknac wszystkie sprawy. Bo po slubie rzeczywiscie szybko nie bedziesz mogla wrocic. Moja rada: nie komplikujcie sobie tych spraw emigracyjnych jeszcze bardziej :P

Na Advance Parole czeka sie okolo 2-3 miesiecy. Skoro juz zaczeliscie procedure ja na twoim miejscu staralabym sie pozalatwiac wszystko w kraju przed wyjazdem i zamknac wszystkie sprawy. Bo po slubie rzeczywiscie szybko nie bedziesz mogla wrocic. Moja rada: nie komplikujcie sobie tych spraw emigracyjnych jeszcze bardziej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Dzięki za odpowiedź. Też tak czuję, że lepiej nie komplikować za bardzo sytuacji... Czekam na zabieg medyczny który u nas jest refundowany a w Stanach ponoć kosztuje 100000 USD:) Dlatego już chce zostać do operacji. Obawiam się jedynie, że dostanie dość szybko wizę a tu rzeczy nie załatwiona i będę musiała wyjechać. Zgadzam się jednak, że lepiej nie komplikować sytuacji:) 2 dni temu dostalismy zapytanie o dodatkowy dowód statement o intent to marry ode mnie. Dosle te dowody, po prostu się nie będę spieszyć z procesem za bardzo. Ciężko wyliczyć jak to K1/długo trwa...

Dziękuje za odpowiedź:)

Na Advance Parole czeka sie okolo 2-3 miesiecy. Skoro juz zaczeliscie procedure ja na twoim miejscu staralabym sie pozalatwiac wszystko w kraju przed wyjazdem i zamknac wszystkie sprawy. Bo po slubie rzeczywiscie szybko nie bedziesz mogla wrocic. Moja rada: nie komplikujcie sobie tych spraw emigracyjnych jeszcze bardziej :P

Oj chyba nie. Narzeczony wyjeżdża za miesiąc a poza tym K1 już w toku. Zobaczymy jak się potoczyły. Mimo wszystko przez te 5 lat przynajmniej będę musiała mieszkać w Stanach, więc stwierdziła, że już lepiej załatwiać ta biurokrację w kraju w którym się będzie mieszkać:)

A nie możecie pobrać się w Polsce? I składać wniosek o wize małżeńska? Taka jest procesowana standardowo ok roku (przy dobrych wiatrach ok 10 mcy). Od razu przyznam że nie patrzyłam jakie wymagania musi spełnić obcokrajowiec do zawarcia związku małżeńskiego w Polsce, ale byłaby to jakaś opcja. Jakbyście pobrali się z najbliższych miesiącach to za ok. rok (czyli z tego co piszesz planowane tak czy sia wakacje 2016) mogłabyś się przeprowadzać do USA

edit:

szybki check w google:

http://www.usc.pl/publikacje;1110010005000;,1,ABC_%C5%9ALUBU_-_%C5%9Alub_z_cudzoziemcem

Oj chyba nie. Narzeczony wyjeżdża za miesiąc a poza tym K1 już w toku. Zobaczymy jak się potoczyły. Mimo wszystko przez te 5 lat przynajmniej będę musiała mieszkać w Stanach, więc stwierdziła, że już lepiej załatwiać ta biurokrację w kraju w którym się będzie mieszkać:)

A nie możecie pobrać się w Polsce? I składać wniosek o wize małżeńska? Taka jest procesowana standardowo ok roku (przy dobrych wiatrach ok 10 mcy). Od razu przyznam że nie patrzyłam jakie wymagania musi spełnić obcokrajowiec do zawarcia związku małżeńskiego w Polsce, ale byłaby to jakaś opcja. Jakbyście pobrali się z najbliższych miesiącach to za ok. rok (czyli z tego co piszesz planowane tak czy sia wakacje 2016) mogłabyś się przeprowadzać do USA

edit:

szybki check w google:

http://www.usc.pl/publikacje;1110010005000;,1,ABC_%C5%9ALUBU_-_%C5%9Alub_z_cudzoziemcem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zrobić tak - normalnie poczekać na wizę, zrobić badania i isc na wywiad. Po wydaniu wizy jest ona ważna 6 miesięcy. W tym czasie musisz wyjechać do Stanów. Ale oczywiste możesz ten czas wykorzystać na dokończenie swoich spraw i wyjechać zanim wiza straci ważność. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow. Wlasnie to jest dla mnie kluczowe. Jezeli wiza jest tyle wazna zdaze spokojnie że wszystkim. Czy jest jakiś deadline na wymówienie rozmowy z konsulem już po tym jak zaakceptują moja petycję? Ogólnie mam mieszane uczucie na temat przeprowadzki. To znaczy zdawalam sobie sprawe, że może się to tak potoczyc ale od czasu tego wniosku wizowego tak emigracja jest taka realną...

Dziękuje Ci za pomoc Roelka. Mam nadzieje, że jesteś zadowolona z pobytu w Stanach dotychczas:)

Zawsze można zrobić tak - normalnie poczekać na wizę, zrobić badania i isc na wywiad. Po wydaniu wizy jest ona ważna 6 miesięcy. W tym czasie musisz wyjechać do Stanów. Ale oczywiste możesz ten czas wykorzystać na dokończenie swoich spraw i wyjechać zanim wiza straci ważność. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze doczytalam, zeby miec pewnosc:

If you are issued a K-1 visa, the Consular Officer will give you your passport containing the K-1 visa and a sealed packet containing the civil documents you provided, plus other documents prepared by the U.S. Embassy or Consulate. It is important that you do not open the sealed packet. Only the DHS immigration official should open this packet when you enter the United States. As the K-1 visa holder, you must enter the United States either before or at the same time as any qualifying children holding K-2 visas.

With your visa, you can apply for a single admission at a U.S. port-of-entry within the validity of the visa, which will be a maximum of 6 months from the date of issuance. You must marry your U.S. citizen fiancé(e) within 90 days of your entry into the United States.

Jesli chodzi o czas jaki masz na umowienie rozmowy:

The I-129F petition is valid for four months from the date of approval by USCIS.

Mnie szczerze mowiac lepiej by bylo gdzie w Europie. Jestem tutaj juz ponad rok i jakos srednio mi Stany pasuja :P Ale moze to kwestia miejsca w ktorym mieszkam. Jest strasznie goraco (dzisiaj odczuwalna temp ponad 40C!) a upalow nie znosze. A do ktorego Stanu ty wyjezdzasz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem... Ją mam podobne odczucia. Może właśnie to przez związek z amerykaninem mam dość realistyczne podejście do Stanów. W lutym miałam do czynienia że służba zdrowia i np. za antybiotyk musialam zapłacić 370usd a w polskiej aptece jest za 20zl:) Ogólnie chyba pobyt w kraju danym zmienia perspektywę i wszystko ma dobre i złe strony. Mój chłopak był zawsze oczarowany Europą, ale znał ją raczej z wakacji. Podobnie wielu amerykanów jakich poznałam podczas stypendium. Potem te osoby widzą, że tu też są problemy itd. Ją wyjezdzam do Michigan :) chyba nie dużo inny klimat niż w Polsce choć ponoć bardzo zimno w zimie i dużo sniegu. Gdzie Ty jestes, w Arizonie?:) Nie wiem jak dajesz radę w tej temperaturze...

Dziękuję Roelka za pomoc. Ciężko czasem znaleźć te informacje na stronach!

Jeszcze doczytalam, zeby miec pewnosc:

If you are issued a K-1 visa, the Consular Officer will give you your passport containing the K-1 visa and a sealed packet containing the civil documents you provided, plus other documents prepared by the U.S. Embassy or Consulate. It is important that you do not open the sealed packet. Only the DHS immigration official should open this packet when you enter the United States. As the K-1 visa holder, you must enter the United States either before or at the same time as any qualifying children holding K-2 visas.

With your visa, you can apply for a single admission at a U.S. port-of-entry within the validity of the visa, which will be a maximum of 6 months from the date of issuance. You must marry your U.S. citizen fiancé(e) within 90 days of your entry into the United States.

Jesli chodzi o czas jaki masz na umowienie rozmowy:

The I-129F petition is valid for four months from the date of approval by USCIS.

Mnie szczerze mowiac lepiej by bylo gdzie w Europie. Jestem tutaj juz ponad rok i jakos srednio mi Stany pasuja :P Ale moze to kwestia miejsca w ktorym mieszkam. Jest strasznie goraco (dzisiaj odczuwalna temp ponad 40C!) a upalow nie znosze. A do ktorego Stanu ty wyjezdzasz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Kentucky :P Juz ci zazdroszcze, ze bedziesz bardziej na polnocy Stanow. Zawsze chlodniej :P Mojemu mezowi tez sie strasznie Europa podobala. Szczegolnie Niemcy, ale swoj pobyt w Polsce tez milo wspomina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...