Skocz do zawartości

Jaka Wize Powinnam Wybrac


Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry,

probowalam sie przekopac przez forum i znalezc podobna sytacje ale mi sie nie udalo...

Od czterech lat mieszkam i pracuje w Holandii, nadal jednak mam obywatelstwo polskie i polski paszport. Ukonczylam w Holandii studia wyzsze i podjelam prace jako architekt.

Moj chlopak - Belg - zostanie wkrotce wyslany z firmy holenderskiej na rok do Stanow. Nie jest jeszcze pewne czy bedzie to rok caly czas, czy np 2 miesiace tam i miesiac z powrotem do Holandii i tak 3 razy.

Po pierwsze chce z nim pojechac na caly czas trwania jego pracy. Po drugie chcialabym cos tam jednak robic przez ten rok - wolontariat? praca w zawodzie? Bedziemy gdzies na Florydzie narazie tyle wiemy.

Chcemy tez w trakcie naszego wyjazdu pozwiedzac okolice poza Stanami: jak Kuba, Meksyk, Dominikana itp na co bedzie czas i pieniadze.

Jaka wize byscie polecili w tym wypadku? Dla mnie kazda opcja wchodzi w gre zeby jak najlepiej wykorzystac tam czas.

Czy powinnismy wziac slub przed wyjazdem? Czy moze powinnam zapisac sie na kolejne studia w Holandii i sprobowac wyjechac jako student na praktyki?

Wyjazd bedzie w okolicy listopada tego roku wiec tez nie mam pojecia ile zajmuje ta cala procedura...

Dodam ze nie mam zadnej rodziny w Stanach, nikt tam nigdy nie wyjezdzal i nie staral sie o wize, wszyscy sa w Polsce i nie planuja wyjezdzac bo maja domy, prace i dobrze im sie zyje. Ja jade tam ze wzgledu na kariere mojego chlopaka i nie bedziemy zostawac dluzej niz chce tego jego firma.

Bede bardzo wdzieczna za pomoc bo naprawde nie wiem gdzie zaczac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec odpowiedz brzmi - jedyna możliwa wiza to turystyczna która w najlepszym przypadku pozwoli Ci zostać 6 miesięcy. Jeżeli bylibyscie małżeństwem to w zależności od tego jaką wizę dostanie chłopak, mogłaby mieć więcej opcji. Jeżeli firma chłopaka planuje go wysyłać na VWP to może się skończyć porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz. Wszystko jest w trakcie ustalen z firma holenderska na jakich warunkach on zostanie wyslany takze ma tez cos do powiedzenia w tej kwestii. Czy na wizie turystycznej moge wjezdzac i wyjezdzac ze Stanow w ciagu tego pol roku? I czy po pol roku moge dostac wize na kolejne pol roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz. Wszystko jest w trakcie ustalen z firma holenderska na jakich warunkach on zostanie wyslany takze ma tez cos do powiedzenia w tej kwestii. Czy na wizie turystycznej moge wjezdzac i wyjezdzac ze Stanow w ciagu tego pol roku? I czy po pol roku moge dostac wize na kolejne pol roku?

Każdy wjazd jest traktowany oddzielnie i to ze dostałaś pół roku na poprzednim wjeździe nie będzie miało znaczenia. Przy wizie turystycznej kolejny wjazd w krótkim okresie czasu może spowodować problemy, bo to średnio będzie wyglądało na pobyt turystyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz. Wszystko jest w trakcie ustalen z firma holenderska na jakich warunkach on zostanie wyslany takze ma tez cos do powiedzenia w tej kwestii. Czy na wizie turystycznej moge wjezdzac i wyjezdzac ze Stanow w ciagu tego pol roku? I czy po pol roku moge dostac wize na kolejne pol roku?

Teoretycznie tak. W praktyce to proszenie się o denied entry (jak wyżej pisze KaeR). Co do warunków to niestety wiele do powiedzenia w kwestiach wizowych mieć nie będzie, bo możliwości wyjazdu do pracy są bardzo pod strony wizowej ograniczone a wizy w rodzaju H-1B są praktycznie niedostępne przez co najmniej rok. Czy jego firma ma oddział lub jest częścią firmy w US ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak. W praktyce to proszenie się o denied entry (jak wyżej pisze KaeR). Co do warunków to niestety wiele do powiedzenia w kwestiach wizowych mieć nie będzie, bo możliwości wyjazdu do pracy są bardzo pod strony wizowej ograniczone a wizy w rodzaju H-1B są praktycznie niedostępne przez co najmniej rok. Czy jego firma ma oddział lub jest częścią firmy w US ?

Pracuje dla Philipsa, wydaje mi sie ze maja tam jedynie oddzial, bo to firma holenderska. Czyli jezeli dobrze rozumiem nawet opuszczenie przeze mnie Stanow na wakacje na Kube juz powoduje problem w ciagu trwania tej mojej polrocznej turystycznej wizy? Wiecie gdzie moge o tym cos wiecej poczytac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jezeli dobrze rozumiem nawet opuszczenie przeze mnie Stanow na wakacje na Kube juz powoduje problem w ciagu trwania tej mojej polrocznej turystycznej wizy? Wiecie gdzie moge o tym cos wiecej poczytac?

Jedyne kraje, ktore nie powoduja resetu (do 30 dni) to Kanada i Meksyk. Wyjazd na Kube i powrot liczy sie jako nowy wjazd. Oczywiscie zalozenie jest, ze przy powrocie z krajow sasiadujacych wciaz jestes admissible.

https://help.cbp.gov/app/answers/detail/a_id/751/~/traveling-to-other-countries-while-in-the-u.s.-on-a-b1-or-b2-visa

Pracuje dla Philipsa, wydaje mi sie ze maja tam jedynie oddzial, bo to firma holenderska.

To moze wiza E cos tam. Pracuje z ludzmi oddelogwanymi z firm w Europie i siedza na tych wizach USA. Zona przynajmniej jednego cos tam robi zarobkowo w ramach tej wizy. Prowadzi jakis biznes.

EDIT: http://www.workpermit.com/us/investor_e1_e2.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...