Skocz do zawartości

Wznowienie Prawa Jazdy - Tn


Rekomendowane odpowiedzi

Otrzymałam sprzeczne informacje od biura zajmującego się wydawaniem praw jazdy i chciałam się was doradzić, może ktoś miał podobne doświadczenia.

Zdałam już knowledge test i w tym momencie pojawia się problem co dalej. Otóż powiedziano mi na miejscu, że mogę otrzymać DL tylko na okres ważności mojej formy I-94, i że wznowić prawko mogę jedynie przez miesiąc od daty upływu ważności prawa jazdy/I-94, a jeżeli tego nie zrobię w tym czasie to będę musiała zdawać knowledge test jeszcze raz. Aby tego uniknąć, Pan mnie obsługujący znalazł jakiś sposób żeby obejść prawo i dał mi temporary learner permit ważne przez rok (maksymalny okres ważnośći dla learner permit), tak abym miała dość czasu na otrzymanie EAD. Przyznam, że byłam dość zdezorientowana, gdy mi o tym opowiadał i nie do końca zrozumiałam o co z tym wszystkim chodzi, więc zadzwoniłam jeszcze raz do biura i tu kobieta mi powiedziała, że mogę wznawiać prawo jazdy przez 5 lat od czasu jego wygaśnięcia.

Mój dylemat polega na tym:

1) Czy umówić się teraz na road test -> otrzymać prawo jazdy ważne przez miesiąc (data na I-94) -> wznowić prawo jazdy po otrzymaniu EAD

czy

2) Poczekać z road test, aż do otrzymania EAD? (moje learner termit jest ważne przez rok)

Chodzi głównie o to, że nie chcę powtarzać knowledge test ale chciałabym mieć to całe prawo jazdy z głowy. A ponieważ dostałam sprzeczne informacje, nie wiem czy powinnam umawiać się na road test czy nie. Czy ktoś z was mieszka w TN, był w podobnej sytuacji i orientuje się jak to w końcu jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz 30 dni lub mniej do konca daty na I-94, to nawet jak zdasz road skill, to dostaniesz tylko papierkowe temporary driver license, zeby uruchomili procedure musi byc powyzej 30 dni. Jesli juz bedziesz zmuszona sie wylegitymowac, to lepiej pokazac polski plastik, niz temporary driver license z wygasnieta data. To moje prywatne zdanie, zrobisz jak uwazasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...