Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam kilka pytań w związku z wyrobieniem tego numeru, gdyż na razie nie wiem na ten temat praktycznie nic. W listopadzie jadę do US na 2 tygodnie, mam wizę z DV i będę miał GC, chciałbym wyrobić SSN podczas mojego krótkeigo pobytu, a przynajmniej rozpocząć tą procedurę, gdyż wiem że w 2 tygodnie nie zostanie on na pewno wyrobiony.

We wniosku SS5 wyczytałem coś takiego : If you are age 12 or older and have never received a Social Security number, you must apply in person.

Czy to oznacza, jeśli pierwszy raz składam wniosek o SSN, muszę to zrobić osobiście ? Chciałem również wiedzieć, czy wysłanie wniosku na maila przyśpieszy jego wyrobienie, tzn w tym sensie że np. chce wyjechać do US na razie na 2 tygodnie i jeżeli złoże wniosek np. 2 tygodnie przed wyjazdem to możliwe że podczas mojego pobytu będę mógł go odebrac ? Bo jeżeli osobiście złożę wniosek dopiero po przyjeździe to na pewno nie zdążę go odebrać w ciągu 2 tygodni.

Moje kolejne pytanie dotyczy urzędu w którym mam to wyrobić gdyż nie będę miał stałego adresu w US. Czy wystarczy że podam adres osoby który np. podałem we wniosku DS260 i nie będzie miało znaczenia, że nie mam żadnego zameldowania praktycznie, tymbardziej dowodu meldunku ?

Ponieważ w ciągu tych 2 tygodni będę się przemieszczał , czy ma to znaczenie w którym urzędzie złożę wniosek ? Jeżeli np osoba której adres podam mieszka w Texasie, czy mogę po przylocie np złożyć wniosek w biurze SS w Nowym Jorku ?

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć na moje drugie pytanie ? Czy to nie znaczenia w jakim biurze SS składam wniosek ? Jeżeli przyjade na Florydę to mogę się tam udać do urzędu mimo że osoba której adres podałem na wniosku mieszka w Texasie ? Chciałbym aby ktoś mi napisał jak w praktyce wygląda wyrobienie numeru. Czy wystarczy tylko złożyć wniosek w dowolnym urzędzie i póżniej tylko czekać aż przyślą ? To wszystko ? Bardzo proszę o odpowiedź kogoś kto już ma ten numer. Chce tylko wiedzieć jak wygląda procedura od początku do końca. Będę wdzięczny za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć na moje drugie pytanie ? Czy to nie znaczenia w jakim biurze SS składam wniosek ? Jeżeli przyjade na Florydę to mogę się tam udać do urzędu mimo że osoba której adres podałem na wniosku mieszka w Texasie ? Chciałbym aby ktoś mi napisał jak w praktyce wygląda wyrobienie numeru. Czy wystarczy tylko złożyć wniosek w dowolnym urzędzie i póżniej tylko czekać aż przyślą ? To wszystko ? Bardzo proszę o odpowiedź kogoś kto już ma ten numer. Chce tylko wiedzieć jak wygląda procedura od początku do końca. Będę wdzięczny za odpowiedź

My byslismy w biurze SSN w Las Vegas podczas zwiedzaania miasta i po czekaniu prawie godzinę w kolejce przemila pani powiedziała nam, że nie mogą wysłać kart poza swój stan, więc jak będziemy w Illinois to mamy się tam zgłosić do urzędu :/. Może zależy od urzędnika, albo urzędu, nie mam pojecia... W każdym razie naszych danych w systemie też nie mieli, więc trzeba było wypisywac wniosek, który o tak na nic się nie zdał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrzesniu 2013 roku wyrobilismy SSN w biurze w Bangor, ME pomimo, ze mieszkamy w NYC. Karta przyszla do nas bez problemu w rozsadnym czasie. Na pytanie urzedniczki dlaczego nie robimy tego w NYC odpowiedzielismy, ze wlasnie jestesmy na wakacjach i nie chcemy brac dodatkowego dnia wolnego by zalatwi ta sprawe. Rowniez wspomnielismy o kolejkach jakie czekaja na petentow w wiekszym miescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz tak zrobic i numer przyjdzie na ten adres

tak samo mozesz zrobic w GC ze zmieniasz adres na lotnisku,juz w USA w pare dni i przyjdzie karta na nowy adres :)

dla nich wazne jest to ze masz adres na rozmowie o GC oraz na lotnisku :)

Nie bardzo rozumiem, nie mam zamiaru zmieniac adresu. Mam nadzieję że uda mi się złożyć wniosek na Florydzie, i potem przyjdzie na wyznaczony adres w innym stanie. Jeżeli tak to wygląda to nie ma znaczenia do którego stanu się udam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Witam chcial bym sie dowiedziec jakich dokumentow bede potrzebowal do wyrobienia SSN

sprawa wyglada tak ze w marcu lece do US wszystkie dokumenty zwiazane ze sprawa sa kierowane na NY i na lotnisku rowniez podam adres do NY ale na 1 mies jade do CT wiec rowniez chcial bym sie dowiedziec czy nie bedzie problemu z wyrobieniem tego w CT skoro wszystkie papiery mam na NY na chwile obecna nie mam jeszcze GC wiec co bede potrzebowal by sie wybrac zaraz po przylocie w sprawie wyrobienia tego dokumentu prosze o pomoc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...