Skocz do zawartości

Zawód A Zielona Karta


Daro32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam kilka pytań na temat zielonej karty:

- jeżeli skończyłem szkołę zawodową 3 letnią w tym 2 lata praktyk w zawodzie mechanik pojazdów samochodywych i szkołę średnią z maturą to czy kwalifikuję się do ew. otrzymania zielonej karty

-jeżeli w tym roku wezmę udział w losowaniu do loterii wizowej DV-2017 to czy w przyszłym roku mogę wziąść udział w loterii DV-2018 mimo tego że losowania do DV-2017 jeszcze nie było?

-znajomy powiedział mi, że jeżeli wypełnię formulaż i wezmę udział w najbliższym losowaniu to nawet jeśli nie zostanę wylosowany to nie muszę ponownie wypełniać formulaża bo automatycznie biorę udział w kolejnych losowaniach. Czy to prawda?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Pod względem zawodu chyba nie (to trzeba by sprawdzić, czy Twój zawód się kwalifikuje), ale masz średnie wykształcenie, a to już jest minimum wymagań do wzięcia udziału w losowaniu. I możesz brać udział na podstawie wykształcenia.

2) Możesz brać udział co roku. Nic nie dzieje się automatycznie i co roku trzeba wypełnić aplikację, jeśli chce się brać udział w losowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Czyli jeżeli mój zawód by się niekwalifikował to o zielonej karcie mogę pomażyć?

- Czy ukończone kwalifikacyjne kursy zaodowe też mają znaczenie?

(Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych), (Diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych układów pojazdów samochodowych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz nawiążę do mojego pierwszego pytania:

Podobno jest potrzebne dwuletnie doświadczenie w jakimś zawodzie, czy moja dwuletnia praktyka (nie praca) kwalifikuje mnie do otrzymania zielonej karty?

Bo jeżeli nie no to chyba nie ma sensu nawet próbować.

PS.: Dzięki "andyopole" za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...