Skocz do zawartości

Sponsorowanie Brat > Rodzic > Ja


Rekomendowane odpowiedzi

Mój brat jest obywatelem USA. Ja mając 19 lat chciałbym się z tego powodu ubiegać o GC. Jednak z tego co tu czytałem, okres oczekiwania gdy sponsoruje rodzeństwo to niestety ~13 lat.

1. I teraz jeśli brat by sponsorował mame, ona dostająć GC w przeciągu roku (?) mogła by sponsorowac mnie? Ile by taka procedura trwała, i czy tak da się zrobić.

2. Czy to ma jakiś wpływ gdybym starał sie o wize turystyczną?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat jest obywatelem USA. Ja mając 19 lat chciałbym się z tego powodu ubiegać o GC. Jednak z tego co tu czytałem, okres oczekiwania gdy sponsoruje rodzeństwo to niestety ~13 lat.

1. I teraz jeśli brat by sponsorował mame, ona dostająć GC w przeciągu roku (?) mogła by sponsorowac mnie? Ile by taka procedura trwała, i czy tak da się zrobić.

2. Czy to ma jakiś wpływ gdybym starał sie o wize turystyczną?

Pozdrawiam.

1. Brat - mame - okolo roku. Pozniej Mama - Ciebie - jakies 2 lata, jezeli przekroczysz 21 lat to ten czas sie wydluza do 7 lat. Przez ten czas mam musi mieszkac w US.

2. Moze miec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź!

Mam jeszcze kilka pytan:

1. Czy jeśli moja mama bedzie miala GC i bedzie mnie sponsorować, to musi być cały czas w USA czy może jeździć co jakiś czas (dopóki jestem <21lat)?

2. Wyczytałem na pewnej stronie:

12. Moja mama jest w Polsce. Ja mam obywatelstwo amerykanskie. Ile czasu minie zanim dostanie ona Zielona Karte jesli zloze na nia petycje? Zalezy. Jesli petycje zlozy Pan w USA to bedzie czekala dluzej (generalnie ok. 5-10 miesiecy); jesli w Polsce – to bedzie to szybciej.

Czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź!

Mam jeszcze kilka pytan:

1. Czy jeśli moja mama bedzie miala GC i bedzie mnie sponsorować, to musi być cały czas w USA czy może jeździć co jakiś czas (dopóki jestem <21lat)?

2. Wyczytałem na pewnej stronie:

Czy to prawda?

1. Moze jezdzic co jakies czas ale musi utrzymac rezydencje i udowodnic domicile w US (celem wiz rodzinnych jest unifikacja rodziny, jezeli matka mieszka w Polsce to nie ma czego unifikowac).

2. Nieprawda. Konkretnie chodzi o DCF (Direct Consular Filing) ktory dla Polski (i wielu innych krajow) od kilku lat jest niedostepny. Wiec kiedys to byla prawda ale juz nie jest. I wymagala od skladajacego petycje obywatela mieszkania w kraju w ktorym sklada petycje co najmniej 6 miesiecy przed zlozeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...