Skocz do zawartości

Loteria Dla Osób Urodzonych Poza Polską


markol123

Rekomendowane odpowiedzi

Wraz z rodzicami mamy podwójne obywatelstwo - białoruskie i polskie. Rodzice przeprowadzili się do PL w dorosłym wieku, ja jako dziecko - najpier wychowywałam się na BLR, wtedy też otrzymalismy obywatelstwo PL.

Pewnie uderzę z tym pytaniem do ambasady/konsulatu US, skoro obsługują też Białoruś pod tym względem.- może mi odpowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraz z rodzicami mamy podwójne obywatelstwo - białoruskie i polskie. Rodzice przeprowadzili się do PL w dorosłym wieku, ja jako dziecko - najpier wychowywałam się na BLR, wtedy też otrzymalismy obywatelstwo PL.

Pewnie uderzę z tym pytaniem do ambasady/konsulatu US, skoro obsługują też Białoruś pod tym względem.- może mi odpowiedzą.

Zrob to, bo według instrukcji się nie kwalifikujesz. Jest tam rozróżnie pomiędzy pochodzeniem a obywatelstwem. Loteria jest według kraju urodzenia i są dwa przypadki kiedy można to obejść, poprzez małżonka i rodziców. Rodziców jeśli w kraju Twojego urodzenia przebywali tymczasowo, czyli turystycznie, studia, służba wojskowa, itp. Ponieważ Twoi rodzice też pochodzą z Białorusi, to nie możesz po tej linii się załapać, ale dla świętego spokoju zapytaj w ambasadzie. W instrukcji loterii, Twój przypadek to jest jedna z pierwszych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...