Skocz do zawartości

Dostałem Wize - Jedno Pytanie :) Opis Spotkania Z Konsulem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dostałem wizę, napiszę w skrócie jak wyglądała rozmowa dla potomnych i zadam od siebie pytanie.

Podszedłem do okienka, konsul wziął mój paszport i zaczął przeglądać i mówi (widząc wizy z Kanady):

K(onsul): Widzę, że był Pan w Kanadzie?

J(a): Tak, byłem dwa razy

K: Ale w Stanach Pan nie był?

J: Nie, nie byłem

K: Studiuje Pan?

J: Tak, jestem na trzecim roku studiów dziennych

K: A co Pan studiuje?

J: (nazwa kierunku)

K: Oooo (miłe zaskoczenie)

K: Mieszka Pan z rodzicami?

J: Nie, wynajmuje mieszkanie w Krakowie podczas studiów

K: Na ile chce Pan lecieć do USA?

J: 2 tygodnie

K: Gdzie?

J: Nowy Jork

K: Sam?

J: Tak, sam

K: Na wakacje?

J: Tak, w grudniu, w tej przerwie świątecznej

K: Wszystko jest w porządku, otrzymuje Pan wizę, życzę udanego wyjazdu do Stanów

J: Dziękuje, (zapytałem jeszcze odchodząc czy taka kartka [dana przez goscia przed konsulatem do sprawdzenia statystyk ile trwa kazdy etap tj. skanowanie odcisków, przejscie przez bramki, poczatek interview i koniec, czas rozpoczecia kazdego etapu zapisywały kolejne osoby] zostaje u niego i mi odpowiedział, że tak.

Nie było żadnego pytania kto mi sponsoruje wyjazd, dziwne? i czy mam kogos w stanach i co robią rodzice

Niestety nie zapytałem na ile dostałem wize :( wyleciało mi z głowy, jak myślicie po takiej rozmowie na ile będzie wiza?

Pisze mi że : "Paszport jest wciąż w Ambasadzie/konulacie" byłem w czwartek rano na rozmowie a dzisiaj piątek wieczór - jeszcze by nie wyszedł do kuriera?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest dziwne ze o to nie pytal, nie ma standradowych pytan. Jeden osoba zapyta a inna juz nie.

Byles w czwartek na rozmowie, i pewnie nie jedyny. Musza wszystkie wizy wydrukowac, a to trwa tak przynajmniej z jeden, dwa dni, w weekend ambasada/konsulat nie pracuje, kurier odbierze wizy od nich dopierwo w poniedzialek, i wzaleznosci gdzie masz odbior. jak osobisty to obstawiam ze we wtorek juz bedzie, jak do domu to kolo srody/czwartku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Panowie. Jak dokładnie jest min. czas ważności wizy?Czy np. 10 lat zależy od humoru konsula? Chcę zrobić sobie i córce niespodziankę i zabrać ją na sylwestra 2018/2019 do NY. To będzie początek roku kiedy ja będę maił 50 a córka 20. A pytam się dlatego, żeby teraz ewentualnie złożyć wnioski na wizy i co ewentualnie powiedzieć, żeby otrzymać wizę 10-cio letnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, wizy są wydawane prawie zawsze na 10 lat. Jeśli konsul ma jakieś wątpliwości, wydaje wize na krócej. Może wydać nawet wizę jednorazową. Ale to zdarza się rzadko. Jeśli nie miał w czasie rozmowy jakiegoś problemu z Twoją osobą, to na bank masz wizę na 10 lat :) Miłego pobytu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...