Skocz do zawartości

Zielona Karta-Jak Jej Nie Stracic?


chemik508

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy później...

A ja zas mam glupie pytanie: tak patrze na te swoja GC i widze, ze ona w sumie jest wazna przez 13 lat: od 2009 do 2022. Wjechalam na K1, potem dwuletnia GC i juz 10-letnia GC. W takim razie dlaczego mam ja wazna az do 2022? Czy oni sie przypadkiem nie pomylili i pozniej bede miec z tego powodu becki?

Nie. Jest wazna 10 lat od momentu uplyniecia waznosci 2 letniej, stad 2022. Poza tym jezeli nie utracisz rezydencji (wyjezdzajac) to mimo uplyniecia waznosci 10-letniej nie traci sie statusu (nie jest tak w przypadku 2-letniej oczywiscie). Poza tym przez te 10 lat spokojnie mozesz wystapic o obywatelstwo, chyba ze nie chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz. Sprawdzilam kopie swojej 2-letniej i obliczylam, ze waznosc 10-letniej mam na: 2 + 10 lat oraz dodatkowych 200 dni. To ciekawe. Po co te 200 dni? Tak teraz robia? Na necie nie widzialam zdjec GC z roznymi datami, tylko zazwyczaj 1/1/11 do 1/1/21, wiec rowne 10, albo rowne 12.

No nic, tak dywaguje tylko. :) Nie bede narzekac, 200 dni ekstra to zaden problem.

Nie. Jest wazna 10 lat od momentu uplyniecia waznosci 2 letniej, stad 2022. Poza tym jezeli nie utracisz rezydencji (wyjezdzajac) to mimo uplyniecia waznosci 10-letniej nie traci sie statusu (nie jest tak w przypadku 2-letniej oczywiscie). Poza tym przez te 10 lat spokojnie mozesz wystapic o obywatelstwo, chyba ze nie chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...