Skocz do zawartości

Samotna Matka/ Dofinansowanie!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam;) Jestem samotną matką, przyleciałam miesiąc temu do Stanów, sponsorowanie rodzinne wraz z dzieckiem 2 letnim. Mieszkam na północy Chicago. Mógłby mi ktoś doradzić coś w przypadku przedszkola? Praca to nie problem, tylko przedszkole jest drogie, 210$ tygodniowo a ja przecież jeszcze nie mam pracy żeby przedstawić im dochody więc jak mam do niej pójść? Nie ma mi kto zostawać z dzieckiem..Ojciec dziecka jest w Polsce bo jak już pisałam "jestem samotną matką" Będę bardzo wdzięczna za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to sponsorowanie rodzinne, to sponsor moze byc odpowiedzialny za to jesli Tobie dadza dofinansowanie w postaci gotowki badz innych przywilejow finansowych. Ktos kto podpisal za Ciebie gwarancje finansowe odpowiada za Ciebie i za dziecko przez nastepne lata. I dlatego ciezko jest znalezc kogos kto podpisze takie dokumenty - aby nie bylo takiej sytuacji jaka masz Ty teraz. Ty stajesz sie teraz "public charge", bo chcesz cos co sie nazywa "means-tested public benefits" - najprawdopodobniej bedzie to TANF, food stamps itd. To oznaczaloby, ze sponsor bedzie oddawal pieniadze, a Ty w przyszlosci mozesz nie dostac obywatelstwa.

Najlepiej sprawdz dokladnie jaka jest sytuacja aby komus nie narobic problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;) Jestem samotną matką, przyleciałam miesiąc temu do Stanów, sponsorowanie rodzinne wraz z dzieckiem 2 letnim. Mieszkam na północy Chicago. Mógłby mi ktoś doradzić coś w przypadku przedszkola? Praca to nie problem, tylko przedszkole jest drogie, 210$ tygodniowo a ja przecież jeszcze nie mam pracy żeby przedstawić im dochody więc jak mam do niej pójść? Nie ma mi kto zostawać z dzieckiem..Ojciec dziecka jest w Polsce bo jak już pisałam "jestem samotną matką" Będę bardzo wdzięczna za pomoc ;)

A komu ty chcesz przedstawiac dochody? Bo do day care zapisujesz I im nic nie przedstawiasz, tylko placisz tygodniowo. Inna sprawa, jesli cie na to przedszkole po prostu niestac bo nie zaczelas jeszcze pracy, I kolko sie zamyka. Tak jak powiedziala wczesniej Karina, dlatego wlasnie przy kazdym sponsorowaniu jest sponsor, dlatego wypelnia sie affidavit of support. Moglas to zapewne przewidziec jeszcze przed przylotem ze beda koszta zwiazane z przedszkolem, ktorych nie da sie uniknac jesli chcesz pracowac. Przedszkola to niestety tutaj dosc droga instytucja gdzie czesto pelna rodzina nie moze sobie na nie pozwolic I matka zostaje wtedy w domu bo inaczej oddawalaby CALA swoja pensje na day care (co nie robi czesto sensu).

Jedyna rada jaka ci moge dac, to poszukaj w okolicy "home day cares", lub "family day cares"- prowadzone przez osobe prywatna w jej domu. Te sa znacznie tansze od instytucji/ biznesow typowych przedszkoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...