Skocz do zawartości

Zorganizowany Czy Niezorganizowany Wyjazd Do Nowego Jorku?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W przyszłe lato mam zamiar wybrać się z matką do Nowego Jorku.

Oglądając propozycje cen wycieczek, wpadłem na myśl, że taniej byłoby zorganizować sobie wycieczkę niezorganizowaną - bez ingerencji pilota i innych osób trzecich, tylko odpowiedzialny za samego siebie wraz z matką.

Z kosztem wyżywienia problemu by nie było.

Zwracam się z prośbą do osób, które już podobną przygodę może już przeżyli. Czy wycieczka niezorganizowana byłaby tańsza od wycieczki zorganizowanej?

Czy niezorganizowany wyjazd do Stanów może jakoś wpłynąć na szansę otrzymania wizy turystycznej? Jadąc tam, moja mama zostawia własną, dobrze prosperującą firmę oraz trzyletnie dziecko pod opieką ojca.

Z góry dziękuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezorganizowany. Bylem w NY chyba 6 razy, dwa razy w sposób zorganizowany. Liste tego co sie chce zobaczyc mozna sobie spokojnie ulozyc przed wyjazdem, nawet za pomoca tego forum. Jestes sobie sam kierownikiem i mozesz sobie dopasowac dzien do pogody, samopoczucia itd. Moim zdaniem wiele fajnych zakamarkow w NYC nie jest na liscie wycieczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź! :) A ws. kosztu wycieczki niezorganizowanej - jej koszt jest niższy, niż przy wycieczkach zorganizowanych?

Jak sie domyslasz, na to pytanie nie ma odpowiedzi, bo wszystko zalezy od tego co oferuje wycieczka. Jesli chodzi o samodzielny pobyt w NYC glownymi skladnikiemi kosztu jest nocleg, jedzenie, wstep, komunikacja/transport. Mozesz mieszkac w hotelu za $100 za dobe i mozesz za 400 (co w NYC nie jest jakas niespodzianka). Mozesz jesc w fikusnych restauracjach albo w jakis bardziej pospolitych miejscach. Nie wiemy co Ci oferuje biuro podrozy i za ile. Ja przewaznie place okolo $200-250 za dwie osoby na dobe: jedzenie, transport, nocleg. Wstep i inne atrakcje dodatkowo. Mozna oczywiscie poszukac jakis oszczednosci, np. na jedzeniu lub noclegu i zjechac kilkadziesiac dolarow w dol, ale to juz nie wakacje, tylko pobyt z obowiazku. :)

Waznym czynnikiem jest jeszcze sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W przyszłe lato mam zamiar wybrać się z matką do Nowego Jorku.

Oglądając propozycje cen wycieczek, wpadłem na myśl, że taniej byłoby zorganizować sobie wycieczkę niezorganizowaną - bez ingerencji pilota i innych osób trzecich, tylko odpowiedzialny za samego siebie wraz z matką.

Z kosztem wyżywienia problemu by nie było.

Zwracam się z prośbą do osób, które już podobną przygodę może już przeżyli. Czy wycieczka niezorganizowana byłaby tańsza od wycieczki zorganizowanej?

Czy niezorganizowany wyjazd do Stanów może jakoś wpłynąć na szansę otrzymania wizy turystycznej? Jadąc tam, moja mama zostawia własną, dobrze prosperującą firmę oraz trzyletnie dziecko pod opieką ojca.

Z góry dziękuje!

Myślę że lepiej jest na wlasną rękę polecieć bilety najlepiej kupować pare miesiecy wstecz w promocji nawet za 1800zł w obie strony plus hotel pewnie drugie tyle... Nadmienię że wycieczki są o wiele droższe od 6000 wzwyż i przeważnie bez wyżywienia więc tanśza opcja to wyjazd niezorganizowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...