Skocz do zawartości

In State Tuition? Możliwe?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Nie. Jako international student zawsze bedziesz out-of-state bo twoi rodzice nie mieszkaja, nie pracuja, i nie placa podatkow w danym stanie. (Tak samo jest z amerykanami. In-state tuition jest dla dzieci podatnikow stanu.)

Dziękuję bardzo @katilia za odpowiedź

Rozglądałem się za scholariship dla internationali i okazało się że moja szkoła ich zapewnia niewiele bo "aż" 2 osoby ostatnio dostały.

Gdzieś wyczytałam również, że muszę wypełnić dokument o zwrot podatku ze szkoły mimo, iż nie pracuje. Czy obiło Ci się może coś o uszy na ten temat?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Publiczne szkoly przewaznie nie daja scholarships dla international students, bo ich fundusze sa przeznaczone dla mieszkancow stanu. Czasami indiwidualne departments na publicznych uczelniach maja jakies tam pieniadze ktore moga przeznaczyc dla ich najlepszych studentow. Jezeli masz juz major i dobre oceny/opinie, to popytaj sie. To nie bedzie duza suma, ale zawsze "cos."

Jezeli szukasz sporo pieniedzy na nauke, lepiej skoncentrowac sie na prywatnych uczelniach, ktore moga dawac pieniadze komu chca. Warto tez pomyslec o katolickich uczelniach. Znam polaka ktory uczy sie na katolickiej uczelni i placi tylko jakies $10,000 - reszta jest pokryta przez stypendium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...