Skocz do zawartości

Inne Opcje Emigracji ?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej zastanawiam się jakie są jeszcze inne opcje wyjazdu do USA? Razem z partnerem marzymy o tym... W USA byłam 2 razy mój luby tylko raz. On jest Holendrem, z zawodu web developer, ja ukończyłam filologię angielską z rosyjskim i niestety w Holandii tutaj gdzie mieszkamy żyjemy do 1....... :( Ja póki co pracuję w fabryce 20h tygodniowo, uczę się niderlandzkiego, mój luby pracuje, ale niestety wynajem małego domu paliwo ubezpieczenia itp pochłaniają nam prawie wszystko, zostanie jakieś 400 euro miesięcznie odłożyć :(..., a konkurencja w jego zawodzie gigantyczna, także póki co nie ma co szukać lepszej pracy :( Obydwoje mówimy perfekt po ang, mamy po 25 lat i ciągle rozmyślamy jak się dostać do USA. Ponadto bardzo nie podoba nam się obecna sytuacja w Europie. Czy ktoś może się podzielić historiami jak się dostaliście poza Zieloną Kartą i Rodziną? Czytałam o wizach pracowniczych itp, ale jak to wygląda w praktyce...Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej zastanawiam się jakie są jeszcze inne opcje wyjazdu do USA? Razem z partnerem marzymy o tym... W USA byłam 2 razy mój luby tylko raz. On jest Holendrem, z zawodu web developer, ja ukończyłam filologię angielską z rosyjskim i niestety w Holandii tutaj gdzie mieszkamy żyjemy do 1....... :( Ja póki co pracuję w fabryce 20h tygodniowo, uczę się niderlandzkiego, mój luby pracuje, ale niestety wynajem małego domu paliwo ubezpieczenia itp pochłaniają nam prawie wszystko, zostanie jakieś 400 euro miesięcznie odłożyć :(..., a konkurencja w jego zawodzie gigantyczna, także póki co nie ma co szukać lepszej pracy :( Obydwoje mówimy perfekt po ang, mamy po 25 lat i ciągle rozmyślamy jak się dostać do USA. Ponadto bardzo nie podoba nam się obecna sytuacja w Europie. Czy ktoś może się podzielić historiami jak się dostaliście poza Zieloną Kartą i Rodziną? Czytałam o wizach pracowniczych itp, ale jak to wygląda w praktyce...Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji!

Studia, OPT, STEM OPT, a potem wiza pracownicza. O szczegółach juz tu pisałem.

Wasze zawody do pracowniczej raczej się nie nadają. Web deweloperem można być bez wykształcenia, a na rynku jest pewnie nadpodaz. Dla firmy lepiej pewnie zakontraktowac freelancera niż płacić mu benefity i stałą pensję a to przy pracowniczej mus. Co jak nie będzie projektów?

Dodatkowo jest więcej wniosków wizowych niż wiz w puli. Poza tym wiza pracownicza nie gwarantuje możliwości pozostania.

Ponieważ jedna wiza jest już sukcesem, małżonkowie często siedzą na H4 bez możliwości pracy. Znalezienie w tym samym miejscu dwóch prac z wiza pracownicza? To już macie większe szanse w loterii.

Moim zdaniem these are not the droids you are looking for.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W praktyce na pracownicza trzeba mieć wykształcenie i umiejętności. Plus trochę szczęścia.

Global Mobility w mojej firmie powiedziało mi wprost, że osoby mające stanowiska poniżej mngr (czyli co najmniej 5lat doświadczenia) nie mają szans na wizę pracowniczą w US. Transfery do US są u nas możliwe tylko od mngr - co potwierdza obowiązek wykształcenia i umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...