Skocz do zawartości

Wątpliwości Przy Wypełnianiu Ds-160.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem zapytać o szczegóły przy wypełnianiu Ds-160. Pierwsza kwestia to plan wycieczki, czy mam podawać dokładnie miejsca które planuję odwiedzić np Wall Street, Times Square, Uniwersytet Harvard, Instytut Technologii Massachusetts itd czy wpisać same ogólniki : Nowy Jork, Boston itd Z jednej strony nie wiem czy takie wchodzenie w szczegóły ma sens ponieważ pola na wpis są dosyć małe i musiałbym wymienić bardzo dużo miejsc a z drugiej, ubiegam się o wizę turystyczną więc chcę podać dokładny plan swojej wycieczki.

Druga kwestia to moja obecna sytuacja w kraju. Pracuję na umowie o pracę i studiuję zaocznie na IV roku, obie te informacje chciałbym zawrzeć we wniosku. W Primary Occupation wpiszę informacje o pracy. Czy w pytaniu Q: Have you attended any educational institutions at a secondary level or above? mogę wpisać obecną uczelnię, od dnia rozpoczęcia studiów do dnia dzisiejszego ? Ewentualnie w jaki inny sposób mógłbym to rozwiązać ?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wniosku, wpisz same miasta jakie chcesz odwiedzić. Jak masz plan podróży jakoś dobrze ułożony to możesz o niego zostać zapytany przy rozmowie z konsulem. Wtedy też wymienisz MIT, Harvard i resztę ciekawostek jakie chcesz zobaczyć. Najważniejsze to dobrze ułożony plan i by się trzymał kupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek mam już wypełniony ale nasuwa mi się jeszcze jedna wątpliwość. Jako Contact Person podaję kuzynkę, która z mężem odbierze mnie z lotniska i na początku zatrzymam się na kilka dni u nich, w NY żeby pozwiedzać miasto. Czy jeśli jest to kuzynka to muszę oznaczyć ją jako rodzina ? Szczerze mówiąc wolałbym zaznaczyć FRIEND i nie wspominać o żadnej rodzinie we wniosku. Co do kuzynki to jest tam w 100% legalnie (wyszła za Amerykanina w Polsce) ale obawiam się że jak powiem konsulowi o krewnych w USA to pożegnam się z wizą.

Oczywiście nazwiska mamy zupełnie różne, ona po mężu a ja po ojcu który nie jest spokrewniony z tą rodziną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek mam już wypełniony ale nasuwa mi się jeszcze jedna wątpliwość. Jako Contact Person podaję kuzynkę, która z mężem odbierze mnie z lotniska i na początku zatrzymam się na kilka dni u nich, w NY żeby pozwiedzać miasto. Czy jeśli jest to kuzynka to muszę oznaczyć ją jako rodzina ? Szczerze mówiąc wolałbym zaznaczyć FRIEND i nie wspominać o żadnej rodzinie we wniosku. Co do kuzynki to jest tam w 100% legalnie (wyszła za Amerykanina w Polsce) ale obawiam się że jak powiem konsulowi o krewnych w USA to pożegnam się z wizą.

Oczywiście nazwiska mamy zupełnie różne, ona po mężu a ja po ojcu który nie jest spokrewniony z tą rodziną.

To nie jest rodzina dla ambasady. Najlepiej nie wspominać w ogóle. Wpisać jakiś hotel i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pytam tutaj o wszystko to dopytam jeszcze o płatności ^_^ Jeśli mam zamiar zapłacić gotówką w Banku Pocztowym to: drukuję Bankowy druk opłaty wizowej - $160 z którym idę do Banku, wysyłam wniosek Ds-160, rejestruję się do internetowego systemu wyznaczania spotkań i umawiam sobie spotkanie ? czy oprócz druku bankowego muszę mieć jeszcze jakieś dokumenty żeby dokonać opłaty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...