Skocz do zawartości

Przedluzenie Wizy


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, bylem w Stanach od grudnia 2014 do maja biezacego roku, w pazdzierniku wyjechalem do Kanady, spedzilem tam tydzien i znowu jestem w USA, ponownie z wiza na pol roku. Moje pytanie brzmi czy wize turystyczna mozna przedluzyc max o 6msc i czy po jednym przedluzeniu mozna starac sie o kolejne czy jest to jednorazowe?

Wiem ze to nie ten temat ale chcialbym spedzic w Stanach jakies 15 miesiecy i nie wkem czy jest szansa na turystycznej tyle czasu tutaj spedzic czy starac sie o zmiane wizy na studencka? Od razu mowie ze do polowy 2017 chcialbym byc w Polsce i nie orientuje sie co z ewentualnym powrotem do USA? Jesli uda mi sie zmienic wize na studencka i po 'ktoryms' semestrze wroce do Polski to jakie moga byc konsekwencje w razie ponownego wjazdu do Stanow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, bylem w Stanach od grudnia 2014 do maja biezacego roku, w pazdzierniku wyjechalem do Kanady, spedzilem tam tydzien i znowu jestem w USA, ponownie z wiza na pol roku. Moje pytanie brzmi czy wize turystyczna mozna przedluzyc max o 6msc i czy po jednym przedluzeniu mozna starac sie o kolejne czy jest to jednorazowe?

Wiem ze to nie ten temat ale chcialbym spedzic w Stanach jakies 15 miesiecy i nie wkem czy jest szansa na turystycznej tyle czasu tutaj spedzic czy starac sie o zmiane wizy na studencka? Od razu mowie ze do polowy 2017 chcialbym byc w Polsce i nie orientuje sie co z ewentualnym powrotem do USA? Jesli uda mi sie zmienic wize na studencka i po 'ktoryms' semestrze wroce do Polski to jakie moga byc konsekwencje w razie ponownego wjazdu do Stanow?

Przedluzenie jest jednorazowe, ale pamiętaj, że jeśli dostaniesz odmowę, to tracisz wizę, jeśli w trakcie czekania minie czas na I-94. Wiza turystyczna nie służy do mieszkania w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie dokumenty zamierzam wyslac na czas i po ewentualnej odmowie wyjade na czas z tym bedzie okej.

To nie jest tak do konca. Nie mozesz dokumentow wyslas za wczesnie, bo uznaja, ze z takim zamiarem wjechales. Decyzja moze zajac dluzej niz Twoje pozwolenie na pobyt. Pozostajesz legalnie do decyzji (w przypadku odmowy masz duzy klopot) lub 240 dni. Generalnie nie powinno sie wysylas podania o przedluzenie wczesniej niz 3 miesiace po wjezdzie i nie pozniej niz 45 niz koniec pobytu na I-94.

A ze studencka orientujesz sie jak to bedzie?

Nie dostaniesz wizy w USA. Mozesz tylko zmienic status. Generalnie wszystko sie wyjasni przy kolejnym wjezdzie do USA po przeprowadzeniu tego co opisales. Moim zdaniem przeginasz i to na kolejnym wjezdzie wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...