Skocz do zawartości

Pierwszy Wjazd Do Usa A Ubezpieczenie


E=mc2

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Po wygraniu loterii i otrzymaniu wizy na wjazd, jak wygląda sprawa z ubezpieczeniem podczas samej podróży do USA? Drugie pytanie, jak jest z ubezpieczeniem już na miejscu, tj. po wylądowaniu, odprawie i rozmowie na lotnisku (do czasu znalezienia pierwszej pracy)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E-mc2 niektórzy wykupują jakieś ubezpieczenia w Polsce na początek. Najlepiej iść do firmy ubezpieczeniowej i się spytać o coś takiego.

A potem jak już będziesz w USA, koniecznie jak najszybciej dowiedz się o ubezpieczenie tutaj. Jeśli na początku nie będziesz nigdzie zatrudniony, warto wykupić sobie samemu ubezpieczenie. W tym celu będziesz musiał pokazać dokumenty z Polski (np. PIT czy dokumenty księgowe) i na podstawie tych dokumentów i prognozowanych zarobków w danym roku wyliczą Ci czy łapiesz się na jakąś dopłatę. Warto od razu pytać o coś takiego. My udaliśmy się do głównej przychodni w naszym mieście i przydzielili nam agentkę, która nam w tym pomogła i wszystko wytłumaczyła. A potem już reszta przez Internet i telefon.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. To jeżeli chodzi o ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków. A ubezpieczenie zdrowotne? Wiem, że Obamacare jest przeznaczone dla bezrobotnych i tych najbiedniejszych. Po przylocie nie będę zatrudniony nigdzie, a firmę którą prowadzę w Polsce zawieszę. Gdzie powinienem się udać aby uruchomić ubezpieczenie zdrowotne?

Przylecę do Nowego Jorku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"State Exchange", czyli State Health Insurance Exchange?

Doszedłem na stronę tutaj: http://obamacarefacts.com/state-health-insurance-exchange/

If you live in New York, New York State of Health is the Health Insurance Marketplace to serve you. Instead of HealthCare.gov, you’ll use the New York State of Health website to apply for coverage, switch plans, get cost assistance, compare plans, and enroll. Open enrollment for 2015 starts Nov 15, 2014, and ends Feb 15, 2015. Visit New York State of Health now to apply.

Niestety link jest "Denied":/ Prawdopodobnie po IP wpuszczają tylko ze stanów na takie strony.

Zaciekawiło mnie "Open enrollment for 2015 starts Nov 15, 2014, and ends Feb 15, 2015." - rozumiem, że jak przylece w marcu, to będę mógł się zapisać bez problemu? Ten termin jest chyba dla tych co już w USA od Listopada 2014, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"State Exchange", czyli State Health Insurance Exchange?

Doszedłem na stronę tutaj: http://obamacarefacts.com/state-health-insurance-exchange/

Niestety link jest "Denied":/ Prawdopodobnie po IP wpuszczają tylko ze stanów na takie strony.

Zaciekawiło mnie "Open enrollment for 2015 starts Nov 15, 2014, and ends Feb 15, 2015." - rozumiem, że jak przylece w marcu, to będę mógł się zapisać bez problemu? Ten termin jest chyba dla tych co już w USA od Listopada 2014, tak?

If you don’t enroll in a 2016 health insurance plan by January 31, 2016, you can’t enroll in a health insurance plan for 2016 unless you qualify for a Special Enrollment Period.

A o SEP tutaj: https://www.healthcare.gov/coverage-outside-open-enrollment/special-enrollment-period/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tak dosłownie napisane o nowych imigrantach. Ale jest:

The same rules apply if you lose other kinds of minimum essential coverage, like losing Medicaid coverage due to an income change, aging off a parent's plan, or COBRA coverage ending.

Tzn. że chyba nowi imigranci mogą się zarejestrować zawsze po przyjeździe. A przed 15 lutym 2016, to nawet normalnie na 2016 rok.

Jeszcze coś takiego znalazłem tutaj: http://www.visitorscoverage.com/immigrants/health-insurance-for-green-card-holders/

3. New immigrant / very recently got the green card:

If you have recently got the green card, and will be in coming to the USA soon, you can consider New Immigrants Health Insurance plan or Short Term Health Insurance plan that provides temporary coverage while you travel and settle down in the US. Some of the choices include: Inbound Immigrant, Liaison Majestic, Patriot America, HCC STM etc. To get quotes for temporary short term insurance visit immigrants insurance.

To są już normalne ubezpieczenia (czytaj: drogie), tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...