Skocz do zawartości

Jak Znalesc Prace W Texasie Na Wizie B1?


Sly

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie znalazlam jak na razie zadnego watku, ktory opisywal by podobna sytuacje, stad tez nowy watek...

Mieszkam i pracuje na stale w Polsce i chciala bym znalesc prace w USA - w miare mozliwosci zdalnie.

Posiadam wazna od roku wize B1 (gdyz moj poprzedni pracodawca wyslal mnie na delegacje w USA - 2 wyjazdy, w sumie ponad miesiac czasu). Pracuje na stanowisku managerskim w Polsce (dosc spora miedzynarodowa firma) i mam ponad 7-letnie doswiadczenie zawodowe (oczywisce j. ang na C1-2 oraz inny jezyk obcy - C2/ prof).

Czy sa jakies dobre metody na znalezienie tam pracy bedac w Polsce? oraz czy sa jakies przeciwskazania jesli np. chce tam poleciec na urlop na wizie B1, ale pracuje teraz w innej firmie?

Czy pozwolenie na prace moge zalatwiac stad nie majac jeszcze pracy w USA?

Z gory dziekuje za wszelkie wskazowki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Pracodawca załatwia pozwolenie na pracę. Dopóki nie znajdziesz pracodawcy, który wyda kasę na prawnika i aplikację, potem będzie czekał do października aż pozwolenie wejdzie w życie. Aplikacje o wizę pracowniczą są raz do roku, trzeba udowodnić, że nie ma ludzi na rynku amerykańskim z Twoimi kwalifikacjami, wziąć udział w loterii wizowej i dopiero wtedy zacząć planować wyjazd. Twoja wiza B1 nic do tego nie ma. Służy do wyjazdów biznesowych, nie turystycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakim pozwoleniu na pracę piszesz ? Nie istnieje takie które Ty możesz w jakiś sposób załatwiać. Generalnie spedz trochę czasu na doedukowaniu sie w kwestii co trzeba zrobić żeby legalnie pracować w US...

Pisze, ze mam aktualnie wize a nie pozwolenie na prace. Rozumiem, ze trzeba miec pozwolenie na prace, zeby tam pracowac, Bardziej chodzi mi o sugestie jak w takiej sytuacji jaka ja mam sie do tego zabrac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze, ze mam aktualnie wize a nie pozwolenie na prace. Rozumiem, ze trzeba miec pozwolenie na prace, zeby tam pracowac, Bardziej chodzi mi o sugestie jak w takiej sytuacji jaka ja mam sie do tego zabrac...

Musisz znaleźć pracodawcę, który Cię zasponsoruje. Bez tego nic nie zrobisz. Musisz wysyłać CV jak każdy śmiertelnik w USA. Poza tym opisałem ci krótko jak proces wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracodawca załatwia pozwolenie na pracę. Dopóki nie znajdziesz pracodawcy, który wyda kasę na prawnika i aplikację, potem będzie czekał do października aż pozwolenie wejdzie w życie. Aplikacje o wizę pracowniczą są raz do roku, trzeba udowodnić, że nie ma ludzi na rynku amerykańskim z Twoimi kwalifikacjami, wziąć udział w loterii wizowej i dopiero wtedy zacząć planować wyjazd. Twoja wiza B1 nic do tego nie ma. Służy do wyjazdów biznesowych, nie turystycznych.

Dziekuje :) Wyglada na to, ze prosciej jest pojechac na miesjce i szukac pracy w McDonadls :) Przepraszam za sarkazm...

Jesli znajde pracodawce, ktory chce mnie zatrudnic, to i tak bedzie musial czekac na pazdziernik i na loterie?

Czy myslisz, ze jak chce jechac na urlop tam, to nie moge poleciec na biznesowce? Jesli musze dodatkowo ubiegac sie o turystyczna, to czy musze szukac sponsora, czy jak wykaze ze mam kase na swoj bilet, utrzymanie, hotele itd to nikt sie nie bedzie czepial?

Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje :) Wyglada na to, ze prosciej jest pojechac na miesjce i szukac pracy w McDonadls :) Przepraszam za sarkazm...

Jesli znajde pracodawce, ktory chce mnie zatrudnic, to i tak bedzie musial czekac na pazdziernik i na loterie?

Loteria jest wcześniej. Jeśli już dostaniesz wizę, to jej ważność zaczyna się pierwszego października. Ponieważ pracodawca musi zacząć przygotowywać aplikację gdzieś w lutym, okno na pażdziernik 2016 się właśnie zamyka. Jeśli już będziesz szukać pracy to pewnie z celem październik 2017.

Przy wizie B1 trzeba będzie na granicy wykazać z jakim to biznesem jedziesz

Na turystyczną nie trzeba sponsora. Musisz udowodnić związki z krajem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loteria jest wcześniej. Jeśli już dostaniesz wizę, to jej ważność zaczyna się pierwszego października. Ponieważ pracodawca musi zacząć przygotowywać aplikację gdzieś w lutym, okno na pażdziernik 2016 się właśnie zamyka. Jeśli już będziesz szukać pracy to pewnie z celem październik 2017.

Przy wizie B1 trzeba będzie na granicy wykazać z jakim to biznesem jedziesz

Na turystyczną nie trzeba sponsora. Musisz udowodnić związki z krajem.

Okno sie zamyka, ale sie nie zamknelo :) Ok. Chyba, ze zniosa te cale wizy jak obiecali...

Czy moge wymyslec jakis biznes - czy musze miec np jakis list znowu czy cos?

Jakie zwiazki z krajem? :D Czy jak juz mam B1 to myslisz, ze latwiej mi bedzie zalatwic ta turystyczna?

PS: To milo, ze ktos mi odpisuje na tym forum ;) Thanks :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...