Skocz do zawartości

Prawo Jazdy W Stanie Nowy Jork Dla Obywatela Kanady


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pytanie do zorientowanych.

Posiadam obywatelstwo kanadyjskie, bede w nowym jorku pare miesiecy i chce zrobic w tym czasie amerykanskie prawo jazdy. Czy jest to mozliwe?

Nie posiadam amerykanskiego numeru ss. Mam polskie prawo jazdy, kanadyjskiego nie mam.

Prosze o odpowiedz badz odeslanie do zrodla.

Bardzo dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pytanie do zorientowanych.

Posiadam obywatelstwo kanadyjskie, bede w nowym jorku pare miesiecy i chce zrobic w tym czasie amerykanskie prawo jazdy. Czy jest to mozliwe?

Nie posiadam amerykanskiego numeru ss. Mam polskie prawo jazdy, kanadyjskiego nie mam.

Prosze o odpowiedz badz odeslanie do zrodla.

Bardzo dziekuje i pozdrawiam

Lepiej zacznij od Kanadyjskiego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mozna - na okres jej (albo DS-u) waznosci - jak w praktycznie kazdym innym stanie. Tyle ze nie o to pytales. Obywatelstwo kanadyjskie w punktu widzenia prawa jazdy nic nie zmienia.

Ma znaczenie, gdyż jako kanadyjczyk może wjechać na wizie TN która dostanie na granicy za $50 i na legalu pracę podjąć. Jak składałem wniosek (o prawko w NY) to się mnie pytali właśnie o SSN albo paszport kanadyjski (kanadyjskie prawko wymieniałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma znaczenie, gdyż jako kanadyjczyk może wjechać na wizie TN która dostanie na granicy za $50 i na legalu pracę podjąć. Jak składałem wniosek (o prawko w NY) to się mnie pytali właśnie o SSN albo paszport kanadyjski (kanadyjskie prawko wymieniałem)

Prawie prawda. Nie moze sobie od tak wjechac na TN tylko dlatego ze jest kanadyjczykiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...