Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów, mam nadzieję że w dobrym dziale piszę ten temat.

Mam kilka pytań dotyczących mojego wyjazdu do USA. Jestem posiadaczem wizy J-1 na okres pięciu lat. W zeszłym roku byłem na campie z organizacji kościelnej. Teraz jadę we własnym zakresie, ale camp chce mnie zatrudnić. W związku z tym mam kilka pytań, na które nie potrafiłem znaleźć odpowiedzi.

1. Czy mając wizę J-1 mogę normalnie i legalnie pracować na tym campie, w sensie być zatrudnionym i dostać wynagrodzenie zamiast kieszonkowego?

2. Czy po zakończonym campie mogę zostać dłużej w USA w celu podjęcia pracy, czy tylko i wyłącznie w celu turystycznym?

3. Kończę studia w 2016 roku, a wizę J-1 mam do 2020 roku, czy gdy status studenta dobiega końca również moja wiza staje się nieważna?

4. Ważność paszportu mam do stycznia 2017, a wizy do 2020. W momencie ubiegania się o nowy paszport wiza zostanie mi "przepisana" do nowego paszportu, czy muszę na nowo składać podania, czy automatycznie wiza traci ważność?

5. Czy mogę zmienić status i charakter wizy na inny, np z J-1 na wizę pracowniczą?

Prosiłbym o pomoc,

pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba to, że masz wizę na 5 lat, to nie znaczy, że możesz na 5 lat do USA wyjechać.

Podobnie, jak ktoś kto dostaje wizę turystyczną na 10 lat, to nie znaczy, że może pojechać do USA na 10 lat.

Każdorazowo długość Twojego pobytu określa urzędnik na granicy. Czy nie tak jest również w przypadku wiz J-1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, pierwszy raz o czyms takim slysze. Ja wracalam na camp jako returner, sama kupowalam lot, ale wyjezdzalam za posrednictwem agencji. Moje koszty byly zdecydowanie nizsze, a kieszonkowe prawie dwa razy wieksze niz za poprzedni rok.

Poza wiza potrzebujesz DS, tak jak sly napisal, bez tego to pewnie by Cie nawet do USA nie wpuscili. ;)

W ogole nie slyszalam, zeby ktos na campa dostawal wize na 5 lat. Ja za kazdym razem szlam do konsulatu i po nowa wize, i po nowy DS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego stąd mam tyle pytań... Mam J-1 na 5 lat i już sam nie wiem czy muszę mieć nowy ds czy nie...

Sly nie mówił o DS160 tylko DS2019 czy jak się to nazywało. Wizy F-1 i J-1 są wydawane na okresy nie porywające się z DS i I-20, a te wizy to nic nie warte karteczki bez tych dokumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ludzie z campu chca mu wyslac zaproszenie do podjecia pracy to szczerze watpie, ze wiedza co to DS2019.

Sly, DS160 nie wypelnia sie tylko do wizy turystycznej. ;)

Każdorazowo długość Twojego pobytu określa urzędnik na granicy. Czy nie tak jest również w przypadku wiz J-1?

Na J1 dlugosci programow sa okreslone w DS2019, a urzednik nie wbija daty tylko D/S, czyli duration of status. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...