Skocz do zawartości

Visa Waiver Co Dalej ?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Opiszę krótko sytuację.

2 lata temu starałem się o wizę turystyczną, a że byłem karany kilka lat wcześniej ( grzywna ) za posiadanie 0,1 g marihuany [*] musiałem dostarczyć odpowiednie papiery itp do konsulatu bo wstępnie z automatu wniosek mi odrzucili.

Wysłali moje papiery do USA do rozpatrzenia, przyznano mi waiver ( wizę z adnotacją na rok czasu ) podczas tego roku byłem 2 razy w Nowym Yorku, bez żadnych problemów i oczywiście wracałem o czasie bo ja podróżuję tylko i wyłącznie w celach turystycznych.

Teraz mafgiczny waiver się skończył i pytanie, czy teraz jest jakaś większa szansa na dostanie 10 letniej normalnej promesy ? Znajomi mieszkający od lat w NY właśnie mają takie przypuszczenia, że skoro zoabczyli że byłem i wracałem to jest więszka szansa.

Co nie zmienia faktu że i tak zapewne będzie to trwało znowu miesiące.Bo podobno procedura jest wciąż ta sama.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie :) Jeszcze pytanie bo waiver oznacza "uchylenie zakazu" skoro dostalem na rok czyli to bylo uchylenie zakazu na rok.

Nigdzie nie dostałem też informacji na ile czasu miałby być ten zakaz i czy to będzie do końca życia za mną się ciągneło :)

Dzięki


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sly6 zdaję sobie oczywiście z tego sprawę :) Pytanie czy to że mi wcześniej przyznali i że byłem i wracałem elegancko ma szansę chociaż trochę się przyczynić do ponownego uzyskania promesy. :)

Masz szansę, ale dowiesz się tylko jak pójdziesz. Twoja bieżącą sytuacja ma również znaczenie.

Tak na marginesie, kara za 0,1g? Jezu, za to co nosilismy w liceum przy sobie to karę śmierci byśmy dostali w takim razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzebali mi jakieś stare okruchy z portfela i zważyli 0,1 g... i za to grzywna, no coż ale przyznałem się do tego i mi ten waiver przyznali. Pytanie właśnie na jak długo mam ten "zakaz" czytałem że jak się przesiedzi wizę o kilka lat to bana się dostaje tam na 5 - 10 lat ale nie dozytownio więc mam nadzieję że ja tez nie mam dozywotnio i będe mógł wkońcu uzyskać "regular" promesę a nie z adnotacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Also zastanawiałem się nad przyszłością bo są szansę że dostałbym w przyszłości propozycję pracy w USA ( sponsorowana ) oczywiście to jakieś daleki plany za kilka ładnych lat ale co wtedy ? Skoro gdzieś tam ta informacja o karalności jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...