Skocz do zawartości

Ready Station (Odwrotność Bankomatu)


asik997

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Czy ktoś z was korzystał na lotniskach w stanch z kiosków gdzie można wymienić gotówkę na kartę przedpłaconą?

Właśnie prowadzę rozmowy z jedną linią lotniczą, która nie akceptuje polskich kart kredytowych, i zostałam poinformowana, że na lotniskach w stanach sa właśnie takie stanowiska/automaty, gdzie mogę gotówkę wymienić na kartę debetową/kredytową i użyć tej karty do opłacenia bagażu podczas odprawy.

Czy to faktycznie działa tak prosto, że wkładam gotówkę i dostaję kartę? Jakoś nie mogę za dużo informacji na ten temat znaleźc w internecie. A na dodatek informacje od kogoś, kto tego używał jest bezcenna.

Dzięki z góry za wszelkie wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam :)

Czy ktoś z was korzystał na lotniskach w stanch z kiosków gdzie można wymienić gotówkę na kartę przedpłaconą?

Właśnie prowadzę rozmowy z jedną linią lotniczą, która nie akceptuje polskich kart kredytowych, i zostałam poinformowana, że na lotniskach w stanach sa właśnie takie stanowiska/automaty, gdzie mogę gotówkę wymienić na kartę debetową/kredytową i użyć tej karty do opłacenia bagażu podczas odprawy.

Czy to faktycznie działa tak prosto, że wkładam gotówkę i dostaję kartę? Jakoś nie mogę za dużo informacji na ten temat znaleźc w internecie. A na dodatek informacje od kogoś, kto tego używał jest bezcenna.

Dzięki z góry za wszelkie wskazówki.

Nie ma w US linii ktora by nie akceptowala polskiej karty kredytowej wydanej przez Visa, MC lub Amex. Ciemnote Ci wciskaja jakas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w US linii ktora by nie akceptowala polskiej karty kredytowej wydanej przez Visa, MC lub Amex. Ciemnote Ci wciskaja jakas.

United Airlines

Na ich stronie nie jestem w stanie zapłacić polską karta kredytową. Dostałam tez od nich oficjalną odpowiedź, że nie latają do Polski, i to jest powód dla którego nie akceptują naszych kart kredytowych.

OK, wiem, że moge kupić bilet przez inny serwis. Ale nie mam zamiaru utknąć potem na lotnisku, bo mi nie przyjmą bagażu bo nie będą akceptować niczego z polskim adresem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup przez lot,Lufthansę i przyjmą opłatę :)

UA ma biuro w Polsce i tym biurem pomow

Lufthansę też spawdzałam, ale róznica w cenie biletu jest ponad 200$. A to jest znaczna kasa dla mnie, szczególnie, jak człowiek chce zwiedzić jak najwięcej i liczy każdego dolara.

Dlatego pytam się o tę opcję, że mogę wymienić gotówkę na lotnisku na kartę debetową. Czy ktoś z tego cudeńka korzystał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lufthansę też spawdzałam, ale róznica w cenie biletu jest ponad 200$. A to jest znaczna kasa dla mnie, szczególnie, jak człowiek chce zwiedzić jak najwięcej i liczy każdego dolara.

Dlatego pytam się o tę opcję, że mogę wymienić gotówkę na lotnisku na kartę debetową. Czy ktoś z tego cudeńka korzystał?

Ja nigdy czegos takiego nie widzialem, ale tez sie specjalnie nie przygladalem. I ile kupujac przez strone moga Ci karty nie przyjac, placac w terminalu fizyczna karta, nie ma mozliwosci zeby Ci jej nie przyjeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tego nie kminie. rozumiem jakby nie akceptowali depozytu na polskich kartach bo sie z tym spotkalem. moze odmowa tkwi gdzie indziej moze masz limity na karcie dla transakcji internetowych ( telefonicznych i radiowych) .

a expedie spradzalas ?

daj namiar na Twoj lot i date i cene. bedziemy razem szukac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tego nie kminie. rozumiem jakby nie akceptowali depozytu na polskich kartach bo sie z tym spotkalem. moze odmowa tkwi gdzie indziej moze masz limity na karcie dla transakcji internetowych ( telefonicznych i radiowych) .

a expedie spradzalas ?

daj namiar na Twoj lot i date i cene. bedziemy razem szukac :D

Expedia i inne strony tego typu - nie ma problemu u nich z zakupem biletów. Problem pojawi sie w monencie odprawy. Na stronie UA nie bede mogla użyć mojej karty żeby oplacic bagaż rejestrowany. Oni nawet nie mają Polski jako kraju do wyboru jak opisuje kartę. Na lotniskach nie przyjmują gotówki. Kartą też mi napisali nie zapłacę bo jej adres jest z kraju którego oni nie obsługują.

Dlatego dopytuje sie o te automaty. Według UA sa na lotniskach. Ale wolę dopytać sie teraz niż zdziwic sie na lotnisku 5 minut przed odprawą.

W najgorszym wypadku wybiore inna linie lotniczą co chwilowo wiąże się z wyzszymi cenami, a to niestety obecnie nie jest mi na rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...