Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna Dla Dziadków


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pomagam w wypełnieniu formularzy wizowych dla rodziców mojej znajomej. Małżeństwo to jest z rocznika 38, 46, wybierają się na 3 tygodnie do Kanady i chcą odwiedzić turystycznie USA. Sam byłem w USA parę razy ale ostatni formularz wypełniałem 6 lat temu. Widzę że trochę się zmieniło, doszło wiele nowych pytań. I stąd pytanie. Czy jako małżeństwo da się wypełnić formularz dla dwóch osób, czy trzeba wypełnić dla każdej z osobna. Jeśli ta druga opcja to czy przy wizycie w ambasadzie w Krakowie są jakieś problemy by umówić się na wizytę we dwójkę i w te dwie osoby rozmawiać z konsulem przy okienku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za ekspresowo szybką odpowiedź. Czyli 2 x 640 zł na dzień dzisiejszy :) Co zrobić, chcę się podróżować trzeba płacić. A czy rzeczywiście teraz tak jest że po wniesieniu opłaty i wypełnieniu formularza DS-160 możliwa jest wizyta w Krakowie (są z woj. świętokrzyskiego) w następny dzień roboczy po uiszczeniu opłaty (płatność była by kartą lub na poczcie)? I jeszcze jedno pytanie mi się nasunęło. Jeśli głównym celem podróży jest Kanada (tam mają rodzinę i tam będą głównie przebywać) i do USA chcą pojechać na góra parę dni to muszę dokładnie podawać "co gdzie kiedy i z kim"? Mają ponad 70 lat i w sumie nie mają jeszcze sprecyzowanych planów odnośnie USA. Może być tak nawet że nie będą wjeżdżali do USA. A jeśli będą wjeżdżali na teren USA to z osobami z rodziny mieszkającymi na stałe w Kanadzie. Czy w takim wypadku też trzeba podawać konkretne dane tych osób, czy tylko w wypadku gdy podróżuje się z kimś aktualnie przebywającym w USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi planami to "rożnie" bywa. Mowić prawdę, tzn ze to sa plany, bo bedą w Kanadzie i ze byc moze bedzie okazja zeby do USA wyskoczyć. A moze jak kupią bilet to bedzie tranzyt przez USA. Ci ludzie maja ponad 70 lat. Nie sa żadnym zagrożeniem dla rynku pracy w USA. Jedyne co konsul moze im doradzić to zeby mieli ubezpieczenie podróżne ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ostatnie pytanie mam. Wypełniony jest wniosek DS-160, wpłata dokonana (mam ten numer potrzebny do wyznaczenia spotkania) i chodzi mi o wybór miasta. Czy jak wskazałem w druku DS-160 miasto Kraków do wizyty (tak na stronie było, że moje województwo tam jest przypisane) to czy przy umówieniu na wizytę mogę wskazać Warszawę. Ponoć nie ma już lokalizacji, teraz się dowiedziałem. A łatwiej było by do Warszawy jechać. Czy w tym wypadku musiałbym jeszcze raz wniosek DS-160 wypełniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...