Skocz do zawartości

Przesiedziana Wiza Potrzebny Prawnik Do Waiver


Rekomendowane odpowiedzi

przesiedziałem wizę..

przed upływem 6 miesięcy zgłosiłem jej przedłużenie o kolejne 5 miesięcy, a odpwiedź dostałem po równych 6 miesiącach - negatywną i tam było wskazane 30 dni na opuszczenie kraju czego nie zrobiłem

jeśli dobrze pamiętam I-94 wysłałem razem z wnioskiem o przesłużenie wizy i go nie posiadam, nikt nie sprawdzał mi nawet paszportu przy wylocie i nie porównywał z żadnymi dany z komputera itp - po prostu

zastanawiam się czy w ogóle, a jeśli już to w jaki sposób mogą wiedzieć ile byłem naprawdę w usa...

na ile można kombinować? obejmuje mnie zakaz na 10 lat

minęło 5 lat i w sumie wybrałbym się tam na wakacje, ale nie mam wizy :-) nie chce mi się czekać kolejnych pięciu lat, więc chciałbym znaleźć rozwiązanie przy pomocy anulowania/zniesienia zakazu bez zatajania daty mojego powrotu i innych szczegółów lub iść w zaparte że wróciłem po otrzymaniu tego pisma odmawiającego przedłużenie

czy ja mogę wystąpić do urzędu usa o wydanie mi zaświadczenia w jakim okresie przebywałem na terenie usa?

szukam kontaktu na dobrego prawnika w polsce, aby omówić z nim moją sytuację

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 11 wrzesnia kazda linia lotnicza podaje dane pasażerów wlatujących i wylatujących z USA.Kolejna sprawa ze sam podałeś swoje dane urzędowi ze chcesz zostać dłużej, nie wyleciałeś i masz bana.

Nie radzę klamac i pamiętaj ze wiza dostana nie oznacza wlotu na teren USA. Były przypadki ze na granicy ktoś byl zawracany.

Co do prawnika szukaj go w USA a koszt może być większy niż myślisz, lepiej to wygląda jak lecisz do żony obywatelki na stale niż jak turystycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 11 wrzesnia kazda linia lotnicza podaje dane pasażerów wlatujących i wylatujących z USA.Kolejna sprawa ze sam podałeś swoje dane urzędowi ze chcesz zostać dłużej, nie wyleciałeś i masz bana.

Nie radzę klamac i pamiętaj ze wiza dostana nie oznacza wlotu na teren USA. Były przypadki ze na granicy ktoś byl zawracany.

Co do prawnika szukaj go w USA a koszt może być większy niż myślisz, lepiej to wygląda jak lecisz do żony obywatelki na stale niż jak turystycznie.

jest to logiczna odpowiedz, ale skąd oni wiedzą czy wyleciałem po otrzymaniu pisma o nieprzedłużeniu pobytu czy rok później? póki co to tylko ja wiem, że nie wyleciałem, pomijając fakt, że mogłem wyjechać samochodem np. do kanady i inne tego typu historie.

czy po tych 10 latach mam spokój z historiami i tłumaczeniem się urzędnikowi? nie mam ciśnienia na ten wylot, ale wiadomo - ameryka ciągnie do siebie :-) czy ta procedura z prawnikiem i zniesieniem bana (jeśli się przyznam) jest trudna/łatwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź online na i94. Wpisz w Google elektronic i94, wpisz dane paszportu i zobaczysz kiedy odnotowano twój wyjazd.

Nakłam więcej to dostaniesz bana na życie.

The website will provide travel history going back five years. If you would like to obtain information on an older or expired passport, you must conduct a query on that passport.

I-94 Information: Not Found

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem skąd wiedzą po informacji z linii lotniczej

A jesli chodzi o Kanadę to Ty musisz pokazać czy udowodnić ze wyleciałeś na czas.

I teraz jak system pokaze coś innego to masz kłopot.

Były przypadki ze ktoś dostał wizę a na granicy go zawrócili i byl tym zdziwiony.

Pytasz się o te dziesięć lat? Jak napiszesz prawdę i pokażesz ze lecisz turystycznie to masz szansę na wizę, jak zaczniesz kręcić to kto da Ci wizę .?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem skąd wiedzą po informacji z linii lotniczej

A jesli chodzi o Kanadę to Ty musisz pokazać czy udowodnić ze wyleciałeś na czas.

I teraz jak system pokaze coś innego to masz kłopot.

Były przypadki ze ktoś dostał wizę a na granicy go zawrócili i byl tym zdziwiony.

Pytasz się o te dziesięć lat? Jak napiszesz prawdę i pokażesz ze lecisz turystycznie to masz szansę na wizę, jak zaczniesz kręcić to kto da Ci wizę .?

dla jasności - bliżej mi powiedzenia prawdy niż kombinowania

wolę już w ogóle nie iść niż spalić się ze wstydu i dostać bana

ale...

ponoć wg amerykańskiego prawa (przeczytane na tym forum) ban obejmuje mnie "z urzędu" na 10 lat i muszę starać się o jego zniesienie i nie następuje to w czasie rozmowy w ambasadzie, bo tam jedyne co się wydarzy to oficjalne nałożenie banu na podstawie przepisów emigracyjnych

nie chcę narzucać komuś dopowiedzi na moje pytania, ale czy zgadzacie się z powyższym? dobrze rozumiem to co czytam na tym forum? czy prawnik to jedyna osoba, która może coś tutaj zdziałać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z urzędu dostajesz bana .

Problem jest taki ze Ty się starasz o wizę nie imigracyjną a nie na pobyt stały i jakie to powody podasz?

Poczytałeś inne fora anglojęzyczne w tym temacie? To zobaczysz jak trudno dostać waiver na wizę turystyczną

Co innego wyjazd do męża, żony obywatela USA.

A co do prawnika nie potrafisz tego uzasadnić to stracisz kasę na waiver.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...