Skocz do zawartości

Rachunki Za Szpital, Brak Ubezpieczenia


AJK78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam ogromna prośbę o poradę w sprawie pobytu w szpitalu w USA bez ubezpieczenia. Problem dotyczy mojej mamy, która ma ponad 70 lat i która trafiła do szpitala na dwa dni z powodu lekkiego udaru. Po kilku tygodniach przyszły jej rachunki na łączna kwotę ok 42.000 dolarów. Mama nie ma niestety żadnego ubezpieczenia i w żadnym wypadku nie stać jej, aby zapłacić tak duża sumę. Mama jest w Stanach juz kilkanaście lat nielegalnie i właściwie planowała w najbliższym czasie powrót do Polski. Opiekuje się starsza osoba, ale jej zarobki są bardzo słabe. Obecnie boi się wracać z nieuregulowanymi rachunkami, bo obawia się, że będzie się to za nią ciągło rownież w Kraju. Proszę o poradę jakie są w tej sprawie możliwości? Czy jest szansa na umożeniu tych rachunków? Czy wyjazd do Polski jest w tej sytuacji dobrym rozwiązaniem? Bardzo proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Czy Twoja Mama jest pod opieką lekarską,bierze leki? Jesli nie to powinna wrócić do Polski bo z tym nie ma żartów jak udar.

A co do nie płacenia? Ktos za to zapłaci i teraz pomożesz komuś w Polsce bez ubezpieczenia?

To ze miasto zapłaci to fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam ogromna prośbę o poradę w sprawie pobytu w szpitalu w USA bez ubezpieczenia. Problem dotyczy mojej mamy, która ma ponad 70 lat i która trafiła do szpitala na dwa dni z powodu lekkiego udaru. Po kilku tygodniach przyszły jej rachunki na łączna kwotę ok 42.000 dolarów. Mama nie ma niestety żadnego ubezpieczenia i w żadnym wypadku nie stać jej, aby zapłacić tak duża sumę. Mama jest w Stanach juz kilkanaście lat nielegalnie i właściwie planowała w najbliższym czasie powrót do Polski. Opiekuje się starsza osoba, ale jej zarobki są bardzo słabe. Obecnie boi się wracać z nieuregulowanymi rachunkami, bo obawia się, że będzie się to za nią ciągło rownież w Kraju. Proszę o poradę jakie są w tej sprawie możliwości? Czy jest szansa na umożeniu tych rachunków? Czy wyjazd do Polski jest w tej sytuacji dobrym rozwiązaniem? Bardzo proszę o poradę.

Być może mogłaby się postarać o tzw. emergency Medicaid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za odpowiedzi.

Nasuwa mi sie jeszcze pytanie, jak najlepiej uzasadnić taka sytuacje? Mama pracuje oczywiście "na czarno" więc nie ma żadnych udokumentowanych dochodów, ale z drugiej strony z czegoś musi sie utrzymywać. Czy w takiej sytuacji sensowne jest pisanie o emeryturze, którą pobiera w Polsce? Czy szpital ma jakakolwiek możliwość, aby ściągać te pieniądze z Polski?

Być może mogłaby się postarać o tzw. emergency Medicaid.

Z tego co wyczytałam Medicaid dotyczy obywateli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak USA i Unia lub tez Polska podpisze stosowne porozumienia o ściąganiu należności wtedy będzie nie wesoło nawet dla Ciebie i Twoich dzieci chyba ze zrzekniesz się spadku po śmierci Twojej Mamy.

A tak to pozostają firmy windykacyjne a tutaj musisz zasięgnąć informacji u prawnika co zna prawo międzynarodowe jaki jest procent aby to ściągnąć.

Pamiętaj ze ktoś pomógł Twojej Mamie to Ty pomóż innym,innej w potrzebie :)

Tak to powinno wyglądać w tym świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech jedzie, podatnicy aka użytkownicy US służby zdrowia nie mają zupełnie nic przeciwko żeby za nią zapłacić....

Dokladnie. Bo tacy co nie maja ubezpieczenia i nie placa podatkow zarobia wiecej a potem jeszcze dostana opieke medyczna za free.. a ci co haruja na min wage jobs placa za freeloaderow.

Ostatnio zarobilam o $3,000 rocznie za duzo na to, zeby sie zalapac na jakakolwiek pomoc finansowa od szpitala. Wiec moze lepiej trzeba bylo sieciec na dupie i zarobic mniej o te trzy tysiace, a wtedy by mi umorzyli wiekszosc rachunku! Paranoja. A szpital sie nazywal "Mercy".. Ja im juz powiedzialam, co o nich mysle i ze nazwa sie nie zgadza.

A jak chcesz cos takiego zalatwic zeby starac sie o obnizenie rachunku, to znajdz osobe ktora pracuje w szpitalu co sie nazywa "patient advocate".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...