Skocz do zawartości

Praca W Usa W Zawodzie


paula052787

Rekomendowane odpowiedzi

hej!

mam pytanie do wszystkich ktorzy do stanow wyjechali na wizie k1 (badz tez w inny sposob umozliwiajacy legalne podjecie pracy) - czy udalo wam sie znalezc prace w waszym zawodzie? (czy w ogole byliscie zainteresowani taka opcja?)

Dodatkowo, wiem ze niektorzy jeszcze w Polsce tlumacza swoje dyplomy, suplementy do nich a potem juz w USA wysylaja do jednej z agencji zajmujacej sie ewaluacja dyplomow. Czy ktos moze korzystal z takiej opcji? Bo samo tlumaczenie dyplomu chyba na nic sie nie przyda ani nikt go nie uzna

Piszcie jakie macie doswiadczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!

mam pytanie do wszystkich ktorzy do stanow wyjechali na wizie k1 (badz tez w inny sposob umozliwiajacy legalne podjecie pracy) - czy udalo wam sie znalezc prace w waszym zawodzie? (czy w ogole byliscie zainteresowani taka opcja?)

Tak

Dodatkowo, wiem ze niektorzy jeszcze w Polsce tlumacza swoje dyplomy, suplementy do nich a potem juz w USA wysylaja do jednej z agencji zajmujacej sie ewaluacja dyplomow. Czy ktos moze korzystal z takiej opcji? Bo samo tlumaczenie dyplomu chyba na nic sie nie przyda ani nikt go nie uzna

Piszcie jakie macie doswiadczenia :)

Ja nic takiego nie robilem. Moj obecny pracodawca wymagal jedynie skanu dyplomu/suplementu w jezyku angielskim, a jako ze moja uczelnia mi taki zapewnila, to im wyslalem. Poprzedni pracodawca nie chcial nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam jeszcze EAD, ale ze zbliza sie poczatek roku szkolnego uderzylam do Unified School District w moim miescie i oni jedynie poprosili mnie o tlumaczenie mojego dyplomu na jezyk angielski! Pani, ktora zajmuje sie rekrutacja przyjela moje papiery i kazala wrocic z pozwoleniem na prace! Oczywiscie do pelnoprawnego zostania nauczycielem w Kalifornii daleka droga (Credencials) ale zaoferowano mi inna pozycje!

Wydaje mi sie, ze zalezy to od pracodawcy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...