Skocz do zawartości

Małżeństwo Z Posiadaczem Green Card


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w 2017 roku wychodzę za mąż. Ślub odbędzie się w Polsce. Mój narzeczony pół roku temu dostał green card i poleciał do pracy. Czy po ślubie mamy jakieś szanse żebym mogła legalnie z nim tam przebywać? Jakie są opcje? Oczywiście bycie osobno nie wchodzi w grę, nie po to bierzemy ślub..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam, w 2017 roku wychodzę za mąż. Ślub odbędzie się w Polsce. Mój narzeczony pół roku temu dostał green card i poleciał do pracy. Czy po ślubie mamy jakieś szanse żebym mogła legalnie z nim tam przebywać? Jakie są opcje? Oczywiście bycie osobno nie wchodzi w grę, nie po to bierzemy ślub..

Nie za bardzo. Wiza pracownicza lub studencka i to w zasadzie tyle. Jeżeli bycie osobno nie wchodzi w grę, to wyjazd do US też raczej nie a narzeczony straci GC jak będzie siedział w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli opcje praktycznie żadne, z tego co czytałam to pracownicza odpada raczej. A co do studenckiej to chyba też ciężko uzyskać.. A jeśli chciałabym lecieć do Stanów za rok po weselu na tydzień na wakacje z mężem to mam jakieś szanse na wizę turystyczną? Oczywiście mam tutaj pracę, całą rodzinę i zostanie tam np. na czarno Też nie wchodzi w grę, bo nielegalny pobyt bez żadnego ubezpieczenia itp to totalny bezsens. Chciałabym po prostu zwiedzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli opcje praktycznie żadne, z tego co czytałam to pracownicza odpada raczej. A co do studenckiej to chyba też ciężko uzyskać.. A jeśli chciałabym lecieć do Stanów za rok po weselu na tydzień na wakacje z mężem to mam jakieś szanse na wizę turystyczną? Oczywiście mam tutaj pracę, całą rodzinę i zostanie tam np. na czarno Też nie wchodzi w grę, bo nielegalny pobyt bez żadnego ubezpieczenia itp to totalny bezsens. Chciałabym po prostu zwiedzić.

Szanse na turystyczna masz, ale jak nie spróbujesz to się nie przekonasz. Ja będziesz wiarygodna i przekonasz konsula że znasz proces i będziesz czekać na jego zakończenie w PL (nielegalny pobyt tam wykluczylby Cię z możliwości uzyskania GC tam w kategorii F2A) to szansę masz dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to wiesz ze jest bezsens bycia nielegalnie za to Ambasadzie widzą coś innego wliczając w to forum i inne

A milosc może zawiązać myślenie i możesz inaczej postąpić i to wiedzą w Ambasadzie tez ;)

Pamiętaj o tym idąc tam po wizę.

Bo praca stała to może być za mały związek z Polską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, czytałam trochę na ten temat i skomplikowane to troszkę :) No fakt faktem, że mogą tak pomyśleć. Praca jak praca, ale mam tutaj całą rodzinę dosłownie, i zostały mi dwa lata szkoły także jest do czego wracać. Szkoda tylko, że nawet żeby zwiedzić USA trzeba się tyle natrudzić aby uzyskać wizę turystyczną. Ale próba nie strzelba, jeśli nie dostanę to trudno :)

Kzielu, dziękuję za pomoc bo widzę, że jesteś w temacie :) Może mi się uda przynajmniej zwiedzić Arizonę, bo od dziecka o tym marzyłam hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kzielu, jeszcze miałabym kilka pytań. Na jakiej zasadzie jest F2A? Jak ją zdobyć, jaki czas oczekiwania i koszty? :)

Sly6, ja doskonale o tym wiem. Ale spróbować mi nie szkodzi, nie uda się to trudno. A zwiedzić USA byłoby fajnie ;)

F2A to kategoria wizy rodzinnej (dla m.in

małżonków rezydentow) - zaczyna się proces od złożenia petycji I-130 i później jest oczekiwanie ok. 2 lat na dostępność tzw. Visa number (wizy rodzinne dla wszystkich poza małżonkiem/dziecmi poniżej 21 lat/rodzicami obywateli są limitowane i stąd oczekiwanie). Po tym jak wiza jest dostępna, badania i interview w ambasadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...