Skocz do zawartości

Narzeczony Obywatel. Jaka Wiza? Co Szybciej?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przeklepałem kilkanaście razy forum i to spać już mi nie daje. To wszystko przez miłość... na której mi zależy :)

Za mocno się martwię. Proszę o wyrozumiałość i porady.

Mam obywatelstwo od małego (tato obywatel od 30 lat w USA).

Byłem w USA kilkanaście razy na wakacje. Wychowany i studia w Polsce. Z swoją narzeczoną znam się od 10 lat i od 9 lat jesteśmy razem. Zdjęcia czy udowodnienie że tyle jesteśmy to nie problem, te same szkoły itp. :)

Chcę jej pokazać chociaż troszkę NY a może i w przyszłości tam zostać.

1.Jak to ruszyć, czy starać się o wizę turystyczną? (zaproszenie już "leci")

2.Wziąć ślub w Polsce i starać się o zieloną kartę dla przyszłej żony na 2 lata?

3.Polecieć do USA i starać się o wizę narzeczeńską K1/K2, K3/K4 - z tego co wyczytałem wymogiem jest moja praca w USA przez dwa i tego warunku nie spełniam bo w USA nie pracowałem, no i czas kilka miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wiza turystyczna to będzie najszybsze.

A co do innych wiz to rozliczasz się z podatkiem jako obywatel USA. Do tego musisz pokazać ze mieszkasz,pracujesz w USA podatki płacisz. Jak tego nie będzie to zapomnij o pobycie stałym dla niej czy wizie narzeczeńskiej.

Zaproszenie nie jest wymogiem i nie pomoże aby dostała wizę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli tylko chcecie zwiedzac, to wiza turystyczna. Tutaj narzeczona musi sama sie o nia postarac. Ty nie pomozesz.

Jesli planujecie wyjazd na stale, to wiza narzeczenska (szybciej niz malzenska). K1 ani malzenska nie sa do zwiedzania. :P

Zarowno do K1 ani CR1 wymagaja twojego domicle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdyby cudem udało się zdobyć wizę turystyczną i w USA wziąć ślub? jak by to wyglądało, jakbym np. pracował miesiąc?

Pytanie brzmi - czy rozliczales sie z podatkow w IRS osiagajac dochod w PL ? Bo jako obywatel miales taki obowiazek. Zacznij od tego bo bez tego zadna petycja nie ma szans...

A dalej to wszystko zalezy gdzie zamierzacie mieszkac - jezeli w PL to wizy narzeczenskie / malzenskie to strata czasu i pieniedzy. Jezeli tam to albo jedna albo druga, ale musisz udowodnic domicile albo zamiar jego ustanowienia (niekoniecznie to oznacza prace tam - musialbys znalezc co-sponsora tak czy inaczej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...