Skocz do zawartości

Szanse Na Powrót Po 9 Miesiącach Out Of Status Z Wizą J-1


jot

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, moje pytanie jest dość "typowe" - jakie mam szanse na powrót do USA?


W zeszłym roku (czerwiec 2015) wyjechałam jako au pair. Wiza J-1, w paszporcie D/S, na formularzu DS-2019 widnieją daty od czerwca 2015 do czerwca 2016 r.


Niestety, moja przygoda z agencją zakończyła się we wrześniu 2015. W międzyczasie zakochałam się, jednak nie zdecydowaliśmy się na małżeństwo. Nie złożyłam też żadnego zeznania podatkowego.


Wróciłam do Polski na początku czerwca br.


Uczucie trwa, jednak czy mam jakiekolwiek szanse na powrót do USA?


Teoretycznie "out of status" byłam od września do czerwca.


Czy mam szanse zostać wpuszczona ponownie do USA na wizie narzeczeńskiej? Jeśli nie, czy w przypadku ślubu w Polsce, ewentualny ban zostanie mi "cofnięty"?


Czytałam o przypadku, że powrót po "przesiedzeniu" wizy J-1 był możliwy (http://forum.usa.info.pl/topic/15176-powrot-po-pobycie-waiver/page-1)


Czy tak samo może być w moim przypadku? Będę bardzo wdzięczna za informacje.

Pozdrawiam serdecznie,

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego być po skończonym programie a co innego być pewna część i zostać.. Zapoznaj się z tym tematem tez

http://forum.usa.info.pl/topic/26071-odmowa-wizy-imigracyjnej-kiedy-byl-ds-prosze-o-pomoc/

I teraz jak zakończyłaś aupair tzn w porozumieniu czy bez.. Co Ci firma powiedziała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, dziękuję za odpowiedź.


agencja zarezerwowała mi bilet do domu i zwróciła część ubezpieczenia. później już nie otrzymałam żadnej wiadomości z ich strony. więc teoretycznie rozstaliśm się w porozumieniu.


sprawdziłam też swój status SEVIS - poza zalogowaiu się jest dostępna tylko informacja o dacie mojego interview w Warszawie, żadnych innych informacji.


zatem ponawiam pytanie - czy mam szansę, że mnie wpuszczą jeśli out of status byłam krócej niż rok? teoretycznie przy wizie turystycznej miałabym zakaz wjazdu na 3 lata, jak jednak może być w przypadku wizy J-1?


oraz czy jeśli zawarłabym związek małżeński z Amerykaninem (w Europie), wtedy będę mogła być wpuszczona do USA? czy wtedy ewentualnie waiver?


czy też może próbować z wizą narzeczeńską i jeśli to nie wypali, wtedy ślub w EU i dopiero waiver?


dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję, zatem: nie jest łatwiej starać się o waiver żonie, jako najbliższej rodzinie niż narzeczonej?

i czy aby na pewno mam bana, skoro de facto nie miałam określonej daty wyjazdu w paszporcie? wizy nie przesiedziałam, byłam poza statusem. chociażby tu jest informacja, że na wizie J1 nie ma bana. http://www.dziennik.com/publicystyka/artykul/czy-na-pewno-jestes-tu-nielegalnie

" Zakaz powrotu nie dotyczy osób, które są tylko bez statusu. Tak więc osoba będąca bez statusu przez wiele lat, może ubiegać się o zieloną kartę poza granicami USA. "

Nie otrzymałam też żadnej informacji z immigration jakoby jakiekolwiek postępowanie wobec mnie było wszczęte.

Zatem może jest szansa? Był ktoś w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak znamy te artykuły lecz to jest dla osób które skończyły program tam gdzie powinny i zostały

U Ciebie trochę to inaczej wygląda jednak i pamiętaj czytając i pisząc pytania do kogoś. Niby masz podobnie a jednak musisz całość widzieć.

Jeśli już masz mieć lepsza drogę to po małżeństwie bo wiza narzeczeńska możesz wyjść za mąż lub nie i pozostać w USA.

To dobrze ze tak bylo z biurem a Ty pozostając dluzej dałaś wiele wątpliwości dla Konsula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, a co w takim razie z takim zapisem:

  • "Monika przeleciała do USA na wizie studenckiej. Na jej I-94 nie ma daty wyjazdu tylko adnotacja "D/S". Monika nie chodzi do szkoły oraz pracuje bez pozwolenia na pracę. Monika jest sponsorowana przez swojego pracodawcę na zieloną kartę. Sponsorowanie trwa już 5 lat. Monika może polecieć do ambasady i odebrać zieloną kartę w Warszawie."?

Przecież J-1 też jest w pewien sposób kategorią wizy studenckiej...

Jednakże, w najczarniejszym scenariuszu - mam szanse, że wpuszczą mnie po odczekaniu przeze mnie 3 lat? Wtedy już raczej nie na wizie turystycznej, tylko też właśnie małżeńskiej/narzeczenskiej.

Dziękuję bardzo i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A źródło takiego zapisu możesz podać?

Bo jeżeli ta Monika z historii pracuje bez pozwolenia na pracę, to znaczy, że jest nielegalnie, a to znaczy, że nie może być sponsorowana na zieloną kartę przez pracodawcę. A ponadto w ambasadzie nie otrzyma zielonej karty.

Najlepiej opierać się na oficjalnych stronach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...