Skocz do zawartości

Długość pobytu


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam pytanie nt długości pobytu. Chodzi o to, że dostałem wizę B2 na 8 miesięcy ( do 20.06, wylot planowany ok. 15), a w paszporcie mam napisaną długość pobytu 1 miesiąc (nie wiem jak zaplanować kupno biletów) - stąd moje pytanie, wiecie czy urzędnik imigracyjny wbija dozwoloną długość pobytu tylko i wyłącznie na miesiąc ? Chciałem jednak zostać dłużej (1,5 do 2 miesięcy) i czy będzie z tym problem lub jak można to załatwić? Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Już Ci z góry określili, ile możesz być? Zwykle robią to dopiero na granicy.

Jeśli rzeczywiście tak masz (może wynika to z Twoich poprzednich pobytów lub po prostu nie spodobałeś się konsulowi, czy coś...), to - według mnie - na tyle dostaniesz pobyt. Nie ma więc co kupować biletów na dłuższy okres czasu, bo jak się uprą, to mogą Cię w ogóle nie wpuścić.

A możesz zrobić skan? I wrzucić zdjęcie, jak to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele razy było na forum

 

wpisuję się stay 1 month i teraz jak kto jest w praktyce. Musisz do tych 8 miesięcy wlecieć na teren USA. Na granicy urzędnik podejmuje decyzje na ile Cię wpuścić i czasami wbija się 6 miesięcy i później mimo ze jesteś np 4 miesiące możesz kolejnej wklejki nie dostać lub tez sie tłumaczyć dlaczego byleś 2 miesiące a wpisałeś w ds mniej. Jak będziesz iść w krótkim czasie po kolejną wizę

jak kto załatwić to iść po nową wizę lub wrócić na czas.

a ile wpisałeś w ds160 ze będziesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się spojrzeć na całą sytuację z boku:

1. zadeklarowałeś się, że wyjedziesz na 1 miesiąc.

2. pracownik konsulatu dał Ci wizę na kilka miesięcy z adnotacją, że planujesz zostać na 1 miesiąc.

3. zastanawiasz się, czy nie da się zostać dłużej.

4. czego oczekujesz od urzędnika na lotnisku? Bo on może:

- zignorować adnotację na wizie i dać Ci standardowo 6 miesięcy;

- dać Ci 1 miesiąc nie pytając Cię, na kiedy masz bilet powrotny;

- zapytać Cię o bilet powrotny, co może się skończyć problemami, jeśli będziesz miał bilet na czas dalszy niż na 1 miesiąc, który deklarowałeś.

Jeśli deklarowałeś się na miesiąc i masz to wyraźnie w paszporcie wpisane, a jest to Twój pierwszy wyjazd, to jedź na max miesiąc. Po co sobie psuć w papierach i robić sobie problemy przy kolejnym wyjeździe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ja Ciebie rozumiem, moje plany się zmieniły i jednak mogę zostać na dłużej dlatego chciałem dowiedzieć się od bardziej doświadczonych osób jak to wbijanie długości pobytu na granicy wygląda w praktyce i czy to jest kwestia dogadania się, jeśli zamiast jednego miesiąca chciałem zostać półtora i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...