Skocz do zawartości

ważne! Najpierw wiza turystyczna, potem status studenta ale...


Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Lukasz_S napisał:

Problem będzie na 100%

Jak powiesz konsulowi, że chcesz wyjechać na turystycznej a potem zmienić status na studenta to żadnej wizy nie dostaniesz.

 

i powiem że pierwszy raz się spotkałam z taka opinią :D w wielu miejscach czytałam, że nie ma z tym problemu i jak pisałam wcześniej musze o tym powiedzieć konsulowi, żeby zmiana statusu była mozliwa.

MOżesz to jakoś bardziej wyjasnić bo na razie nie ma to sensu dla mnie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Urzednicy biura rekrutacji miejskiego uniwersytetu nowojorskiego (CUNY) doradzaja, zeby fakt rozwazania nauki w USA zglaszac juz w momencie starania sie o wize turystyczna w konsulacie USA. Otrzymuje sie wtedy wize turystyczna B-2 z adnotacja “Prospective Student”. Równiez i w tym przypadku nalezy zglosic fakt rozwazania studiów w USA urzednikowi imigracyjnemu przy wjezdzie, tak aby zaznaczyl on okienko “prospective student” na formularzu I-94."

http://pso-usa.squarespace.com/zmiana-statusu-wizowego/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiza turystyczna służy do wyjazdów turystycznych jak sama nazwa wskazuje. 

Jak powiesz konsulowi że chcesz wyjechać na turystycznej i zmienić status to będziesz mieć pozamiatane. Według Twojego planu, chcesz użyć wizy turystycznej tylko by dostać się do USA i tam zmienić status. Jest to tzw visa fraud.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lukasz_S napisał:

Wiza turystyczna służy do wyjazdów turystycznych jak sama nazwa wskazuje. 

Jak powiesz konsulowi że chcesz wyjechać na turystycznej i zmienić status to będziesz mieć pozamiatane. Według Twojego planu, chcesz użyć wizy turystycznej tylko by dostać się do USA i tam zmienić status. Jest to tzw visa fraud.

 

hmm podałam w poptzednim komentarzu cytat fragmentu i tam jest, że powinnam wspomnieć o tym, że myslę o rozpoczęciu tam nauki ..przecież visa fraud jest wtedy gdy chce tam zostac na stałe, a nie na czas studiowania..przecież studiujac i tak nie moge zostac tam na stałe czy pracować więc jakie visa fraud ? :) 

 

takie są przepisy, że muszą na karcie /wizie zaznaczyc prospective student, jesli to sie nie zmieniło..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytać możesz wiele jak i ze Ciocia Ci pomoże ale życie mówi i pokazuje swoje. To czy powiesz czy tez nie i tak możesz zmienić status bo tym zajmuję się na miejscu urząd.

teraz jak kto powiesz i kto Ci uwierzy to będzie wiza lub tez nie. A spotkasz wielu Amerykanów ze będą robic oczy ze taka masz Ciotkę bo nauka kosztuje . Wystarczy ze powiesz kierunek a Konsul wiedząc ile to kosztuje oceni czy Cię stać i Twoja Ciocie jak wyjdzie ze mieszka w dzielnicy mniej bogatej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...