Skocz do zawartości

Wyjazd do USA na stałe


Patryk Skrzypczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po zakończeniu mojej edukacji w Polsce chciałbym wyjechać do USA. Chciałbym pracować jako kucharz ponieważ kończę szkołę gastronomiczną. Dodam jeszcze iż w Lipcu wyjeżdżam do Irlandii na miesięczne praktyki by szlifować swój angielski. Chciałbym także zapytać czy mógłbym już złożyć podanie do zielonej karty. Jaki jest czas oczekiwania? I ogólnie w jakim mieście najlepiej zamieszkać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Patryk Skrzypczyk napisał:

Witam.

Po zakończeniu mojej edukacji w Polsce chciałbym wyjechać do USA. Chciałbym pracować jako kucharz ponieważ kończę szkołę gastronomiczną. Dodam jeszcze iż w Lipcu wyjeżdżam do Irlandii na miesięczne praktyki by szlifować swój angielski. Chciałbym także zapytać czy mógłbym już złożyć podanie do zielonej karty. Jaki jest czas oczekiwania? I ogólnie w jakim mieście najlepiej zamieszkać. Pozdrawiam

Jakby tu zaczac.... To zart ?

Nie ma zadnego czasu oczekiwania, jest loteria w ktorej losowane jest 50 tys. zielonych kart sposrod kilku milionow aplikantow... I nie wiem jaka szkole konczysz ale mozesz sie w ogole do tej loterii nie kwalifikowac.

Zadaj sobie pytanie dlaczego kilku miliardow ludzi ktorzy by chcieli "zlozyc sobie podanie i wybrac najlepsze miasto" jeszcze tu nie ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kzielu napisał:

Jakby tu zaczac.... To zart ?

Nie ma zadnego czasu oczekiwania, jest loteria w ktorej losowane jest 50 tys. zielonych kart sposrod kilku milionow aplikantow... I nie wiem jaka szkole konczysz ale mozesz sie w ogole do tej loterii nie kwalifikowac.

Zadaj sobie pytanie dlaczego kilku miliardow ludzi ktorzy by chcieli "zlozyc sobie podanie i wybrac najlepsze miasto" jeszcze tu nie ma ?

Ja rozumiem że to forum "Wgl nie pytaj i wyjdź z kwitkiem" Jeżeli tak to przepraszam za mój post. Mogę go zaraz usunąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Do zielonej karty to akurat dluga droga. Najpierw zaczyna sie od wizy. Skoro chcesz wyjechac na stale to masz malo opcji.

1. Wylosowac zielona karte w loterii wizowej.

2. Wziac slub z obywatelka USA i wtedy ona cie sponsoruje. (oczywiscie, musi to byc prawdziwy zwiazek).

3. I to tyle. Nawet wizy pracownicze i studenckie sa tymczasowe. Do tego trzeba miec do nich kwalifikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Patryk Skrzypczyk napisał:

Ja rozumiem że to forum "Wgl nie pytaj i wyjdź z kwitkiem" Jeżeli tak to przepraszam za mój post. Mogę go zaraz usunąć

Nie, ale minimum rozeznania moglbys zrobic albo tzw. reality check o ktorym pisalem wyzej. Miliony ludzi chca tu przyjechac, wiec zastanow sie dlaczego nie przyjezdzaja (hint - to nie jest takie trywialne). 
Nie mozna sobie po prostu wystapic o zielona karte, trzeba miec do tego podstawy ktore z grubsza opisala wyzej Roelka. Takich podstaw ewidentnie nie masz. Twoj zawod w zaden sposob nie kwalifikuje jest na sponsorowanie pracownicze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znając innych znajomych powiedzą byś wyjechał turystycznie ten znajomy jednak chce byś zaczął legalnie pracować.

forum to skarbnica wiedzy i zacznij od działu emigracja i zielona karta.

a co miasta to lubisz ciepło czy tez mniej.. Ucz się zawodu w Irlandii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kzielu napisał:

Nie, ale minimum rozeznania moglbys zrobic albo tzw. reality check o ktorym pisalem wyzej. Miliony ludzi chca tu przyjechac, wiec zastanow sie dlaczego nie przyjezdzaja (hint - to nie jest takie trywialne). 
Nie mozna sobie po prostu wystapic o zielona karte, trzeba miec do tego podstawy ktore z grubsza opisala wyzej Roelka. Takich podstaw ewidentnie nie masz. Twoj zawod w zaden sposob nie kwalifikuje jest na sponsorowanie pracownicze.

Być może przesadziłem. Przepraszam, zirytowałem się. Powinienem więcej poczytać na ten temat a nie kierować się tym co powiedział. Rozumiem że dużo ludzi chce tu przyjechać, razem ze mną. Dziękuje za informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sly6 napisał:

znając innych znajomych powiedzą byś wyjechał turystycznie ten znajomy jednak chce byś zaczął legalnie pracować.

forum to skarbnica wiedzy i zacznij od działu emigracja i zielona karta.

a co miasta to lubisz ciepło czy tez mniej.. Ucz się zawodu w Irlandii.

Okej, poczytam o co chodzi. Dziękuje :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...