Skocz do zawartości

Umowa w pracy i studia kończą mi się przed planowanym terminem wyjazdu do NY


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałbym we wrześniu następnego roku polecieć na wakacje do Nowego Jorku. Nie mam jeszcze wizy.

Jestem na ostatnim roku studiów i teoretycznie ukończę studia na przełomie czerwca/lipca 2017.

Pracuję na stażu i mam umowę zlecenie do czerwca 2017. Mój szef już zaproponował mi zostanie w fimie po studiach, z tym że nie podpisywałem jeszcze żadnej umowy, będę podpisywał ją dopiero jak skończę studia.

Czy moja sytuacja będzie przeszkodą podczas starania się o wizę? Co poradzicie w takim wypadku?

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie musi być przeszkodą - oczywiście ostatecznie dowiesz się dopiero jak spróbujesz. Paru moich znajomych było w bardzo podobnej sytuacji jak Twoja i dostali wizę turystyczną bez problemów.

Jak nikt z rodziny Ci nie nabruździł wcześniej (zostając nielegalnie w Stanach) i nie kłamiesz we wniosku, to 90% decyzji konsula jest na podstawie tego jakie wrażenie zrobisz :)

Miej przygotowany (w głowie) plan co chcesz zwiedzać na wycieczce (miejsca, atrakcje...). Niemal na pewno pojawi się pytanie skąd masz pieniądze na wyjazd. Często pomaga ludziom to, że byli wcześniej na wakacjach gdziekolwiek za granicą (jest pytanie o to we wniosku o wizę i czasem pojawia się na rozmowie). Podczas rozmowy z konsulem bądź miły, uśmiechnięty i pewny siebie. Odpowiadaj prosto, zgodnie z prawdą i na temat. I powinno być OK :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...