Skocz do zawartości

Zawody sportowe Chicago - jaka wiza


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, zakładam temat, bo pierwszy raz spotkałam się z brakiem jakiejkolwiek pomocy ze strony ambasady USA :( Pani nie była chętna pomóc mi w żaden sposób, poza odesłaniem mnie na stronę, na której nie ma potrzebnych mi informacji. 

Do rzeczy:

Otóż zawodniczki jednego z warszawskich klubów gimnastyki artystycznej w Warszawie otrzymały zaproszenie od amerykańskiego klubu na zawody w Chicago (nie jest to zaproszenie przez jakies ruchy polonijne więc osoby zapraszające nie maja bladego pojęcia na temat wymagań wizowych) 

Zastanawiam sie o jakie wizy powinny ubiegac się dziewczynki oraz trenerka. Gdzieś u nas przeczytałam coś na temat wizy P ale nie moge tego znaleźć no i nie wiem czy to byłaby ta wiza, czy może notmalnie turystyczna? Czy może jeszcze jakas inna? 

Potrzebuje pomocy a czas goni - może cos ktoś wie? Wyjazd miałby odbyć się na przełomie marca i kwietnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jeszcze jaki to rodzaj zawodów i jaka jest rozpoznawalność zawodniczek na arenie międzynarodowej (wiza P mówi o zawodnikach znanych i rozpoznawanych -  To qualify for a P-1 visa the athlete must show that he is internationally recognized and is coming to the U.S. to participate in a league or event with a distinguished reputation. )

Chyba najłatwiejsza do uzyskania i najbardziej adekwatna w tym przypadku byłaby wiza B2:

B-2 Visas

An amateur athlete or group of athletes competing in an athletic event for which they will receive no payment, other than incidental expenses, are eligible for B-2 Visas as visitors for pleasure.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Poleciałyśmy na B2 :D Juz po zawodach i już z powrotem w kraju. Obyło się bez żadnych problemów wizowych.  

Z dumą informuję, że nasza reprezentacja wróciła do Polski z 5 złotymi, 3 srebrnymi i 5 brązowymi medalami :) W tym 2 złote i 1 brązowy medal w wieloboju :D  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4/11/2017 o 15:42, Dragony napisał:

Poleciałyśmy na B2 :D Juz po zawodach i już z powrotem w kraju. Obyło się bez żadnych problemów wizowych.  

Z dumą informuję, że nasza reprezentacja wróciła do Polski z 5 złotymi, 3 srebrnymi i 5 brązowymi medalami :) W tym 2 złote i 1 brązowy medal w wieloboju :D  

 

No proszę jakie świetne wyniki! Gratulacje i brawa dla dziewczyn:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...