Skocz do zawartości

Wiza, następnie obywatelstwo?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim tutaj. Niedługo kończę szkołę, po której chciałbym na stałe wyjechać do USA. Mógłby ktoś tutaj pomóc mi i wyjaśnić wszystko odnośnie wiz? Co muszę zrobić, jakie warunki spełnić, aby móc wyjechać tam i zostać na stałe? Jest możliwość wyjechania na wizie pracowniczej a następnie przedłużanie jej aby ostatecznie po pięciu latach starać się o obywatelstwo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie są rodzaje imigracyjnych oraz pracowniczych, które są wizami tymczasowymi, ale przy wsparciu pracodawcy mogą zaowocować zieloną kartą:

https://pl.usembassy.gov/pl/wizy/all-immigrant-visa-categories/

Sam musisz sobie odpowiedzieć, czy do jakiejś się kwalifikujesz.

Pracodawca może Cię ściągnąć na wizie pracowniczej, ale po pięciu latach pracowania w USA nie zostaniesz obywatelem. Musisz najpierw mieć zieloną kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Joanna30 napisał:

Takie są rodzaje imigracyjnych oraz pracowniczych, które są wizami tymczasowymi, ale przy wsparciu pracodawcy mogą zaowocować zieloną kartą:

https://pl.usembassy.gov/pl/wizy/all-immigrant-visa-categories/

Sam musisz sobie odpowiedzieć, czy do jakiejś się kwalifikujesz.

Pracodawca może Cię ściągnąć na wizie pracowniczej, ale po pięciu latach pracowania w USA nie zostaniesz obywatelem. Musisz najpierw mieć zieloną kartę.

Dziękuje za odpowiedz. 

Czytalem właśnie na tej stronie o wizach i dowiedziałem się, ze później na wniosek pracodawcy może zostać mi przyznana zielona karta. Ona jest wtedy na stałe? I jak wyglada to w praktyce? Przeczytałem, ze pracodawca musi udowodnić, ze nie znajdzie nikogo innego na moje miejsce - jak to wyglada w praktyce, duże są szanse na "udowodnienie" tego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kamilboro97 napisał:

Dziękuje za odpowiedz. 

Czytalem właśnie na tej stronie o wizach i dowiedziałem się, ze później na wniosek pracodawcy może zostać mi przyznana zielona karta. Ona jest wtedy na stałe? I jak wyglada to w praktyce? Przeczytałem, ze pracodawca musi udowodnić, ze nie znajdzie nikogo innego na moje miejsce - jak to wyglada w praktyce, duże są szanse na "udowodnienie" tego? 

A jaka szkołę kończysz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...