Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jeżeli już coś było to przepraszam. Mam kilka pytań:

1. Planuje wyjazd do USA, i niedługo zaczynam starać się o wizę turystyczną i sprawa wygląda tak, że pod koniec maja kończy mi się umowa o prace i jeżeli np w kwietniu miałbym rozmowę w Ambasadzie to czy konsul będzie zwracał na to uwagę, że kończy mi się niedługo umowa o prace i może to w jakimś stopniu zaważyć czy dostane wizę czy jednak nie? Czy może lepiej dla pewności przedłużyć umowę w pracy ( z tym nie będzie najmniejszego problemu)

2. Czy w razie konieczności lepiej mieć papierek z zaproszeniem od znajomych z USA i w razie konieczności go okazać?

3. Ubezpieczenie zdrowotne w USA? Jak to wygląda? Odpukać, ale leczenie mają najdroższe na świecie, Wystarczy, że wykupie w Polsce ubezpieczenie na wyjazd zagranicę itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sprawie ubezpieczenia trudno powiedziec --- zalezy, co chcesz robic, ile masz lat, w jakim stanie zdrowia jestes. pisze o tym, bo wlasnie orgaanizuje w trybie pilnym zbiorke piedniedzy dla znajomego, ktory pojechal z dosc przyzwoitym ubepieczeniam do tajlandii, gdzie odezwal mu sie tetniak mozgu. ubezpiecenie pokrylo do pewnej wysokosci, teraz zbieramy, zeby go przetransportowac do berlina, bo w tajlandii nikt nie chce go operowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem ubezpieczenie w PZU na 200 tys PLN, łącznie z transportem zwłok. Pełne ubezpieczenie zdrowotne i rozliczenia agencyjne ( czyli idziesz z papierem i noc nie płacisz ). Na miesiąc wychodziło to ok 250 pln, na pół roku ok 1200pln. Rodzice w grudniu na podobnych warunkach brali w Warcie i na dwójkę wyszło 1193 pln za 4 miechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2017 o 05:10, jannapa napisał:

w sprawie ubezpieczenia trudno powiedziec --- zalezy, co chcesz robic, ile masz lat, w jakim stanie zdrowia jestes. pisze o tym, bo wlasnie orgaanizuje w trybie pilnym zbiorke piedniedzy dla znajomego, ktory pojechal z dosc przyzwoitym ubepieczeniam do tajlandii, gdzie odezwal mu sie tetniak mozgu. ubezpiecenie pokrylo do pewnej wysokosci, teraz zbieramy, zeby go przetransportowac do berlina, bo w tajlandii nikt nie chce go operowac...

Stan zdrowia bardzo dobry, wizyta turystyczna. Zwiedzać, poznać krewnych. 24lata.

 

Dnia 10.01.2017 o 10:03, cee napisał:

Kupowałem ubezpieczenie w PZU na 200 tys PLN, łącznie z transportem zwłok. Pełne ubezpieczenie zdrowotne i rozliczenia agencyjne ( czyli idziesz z papierem i noc nie płacisz ). Na miesiąc wychodziło to ok 250 pln, na pół roku ok 1200pln. Rodzice w grudniu na podobnych warunkach brali w Warcie i na dwójkę wyszło 1193 pln za 4 miechy.

Można na tygodnie wykupić czy trzeba np konkretnie na miesiąc, bo planuje jechać min na 2tyg, ale bardziej skłaniam się ku opcji na 3tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...