Skocz do zawartości

Wiza Dla Dziecka i Narzeczonej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na forum, byc moze byl juz taki temat. Szukalem lecz bezskutecznie. 

Sprawa wyglada tak:

Posiadam zielona karte, tymczasowo przebywam w Polsce. Miedzy czasie poznalem dziewczyne, urodzilo nam sie dziecko. Mam rodzine w USA i ciezko jest im wszystkim przyjechac aby zobaczyc nasza corke wiec chcielismy my tam pojechac. Rok temu staralismy sie o wize dla dziewczyny i corki, niestety dostaly one odmowe. Teraz planujemy ponownie zlozyc wniosek poniewaz ja musze pojechac do USA a chcialbym abysmy ten wyjazd spedzili razem. Nie chcemy zostawac tam nielegalnie. Gdybym chcial zeby mieszkaly one w USA legalnie ze mna sa inne mozliwosci. Poprostu chcemy pojechac na okolo 2 tygodnie aby rodzina mogla zobaczyc nasza corke. Jak oceniacie nasze szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku? Czy dziewczyny maja jakies szanse, a moze jest jakis inny sposob by mogly tam ze mna pojechac? Nie szukam rozwiazania ktore zajmie lata poniewaz podroz planujemy w przeciagu dwoch miesiecy. Czy slub pomoglby nam w tej sytuacji czy raczej pogorszy sprawe? 

 

Czekam na wasze odpowiedzi. I prosze nie pytac dlaczego przebywam w Polsce, poprostu taka mam sytuacje. Za odpowiedzi i pomoc z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanse masz bliskie zeru niestety. Nie wiem o jakiej wizie myślisz, ale narzeczenskich nie dla narzeczonych rezydentów nie ma, małżeńska zajmuje dwa lata. Turystycznej nie dostaną jeżeli już raz dostały odmowę. Próbować możesz z tłumaczeniem że na dwa tygodnie zobaczyć rodzinę, ale moim zdaniem raczej się nie uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy myslisz ze zlozenie wniosku tylko dla dziewczyny mogloby sie udac? Wiem ze nie ma wiz narzeczenskich dla rezydentow ale myslalem ze moze jest jakas inna opcja aby mogly ze mna pojechac. Na rozmowie w Ambasadzie rok temu konsul powiedzial nam ze moze slub by cos pomogl ale to nie jest pewne. Warto wziasc teraz slub czy raczej pogorszy to sprawe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ani polepszy ani pogorszy. Bo jak ślub to dla innego Konsula będzie znowu ale bo co Konsul to inne patrzenie. Samej dziewczynie a kto zaopiekuje się dzieckiem,ile to osób miało wrócić do dzieci i zostalo lub tez później ściągnięto je. A Konsul wie że można zmienić status i zostac dluzej np na okres czekania na GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasza prawdopodobnie jedyną opcją jest ta wiza małżeńska i odczekanie dwóch lat. Tłumaczenie że chcecie żeby rodzina poznała dziecko nie pomoże. Konsul ci powie ze rodzina zawsze może przelecieć do Polski. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...