Skocz do zawartości

Form I-130 - dylemat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam na imię Tomek mam 25 lat i mieszkam w Polsce od 20 lat. Urodziłem się w Chicago. Posiadam obywatelstwo Amerykańskie. W 2015 roku wziąłem ślub z miłością swojego życia (mieszkamy razem, nie mamy dziecka). Bardzo lubimy podróżować więc postanowiliśmy wylecieć do USA i pozwiedzać cały kraj z za kierownicy truck`a :) 

Problem polega na tym, że nie byłem w USA od 20 lat w związku z czym nie mam tam mieszkania, pracy itp. 

Czy w moim przypadku jest jakikolwiek sens składać form I-130? 
Czy lepiej by było wyjechać samemu, rozpocząć pracę, wynająć mieszkanie i dopiero składać I-130? (ciężko by było z rozstaniem)

Pozdrawiam :)


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tomxczak napisał:

Witam, Mam na imię Tomek mam 25 lat i mieszkam w Polsce od 20 lat. Urodziłem się w Chicago. Posiadam obywatelstwo Amerykańskie. W 2015 roku wziąłem ślub z miłością swojego życia (mieszkamy razem, nie mamy dziecka). Bardzo lubimy podróżować więc postanowiliśmy wylecieć do USA i pozwiedzać cały kraj z za kierownicy truck`a :) 

Problem polega na tym, że nie byłem w USA od 20 lat w związku z czym nie mam tam mieszkania, pracy itp. 

Czy w moim przypadku jest jakikolwiek sens składać form I-130? 
Czy lepiej by było wyjechać samemu, rozpocząć pracę, wynająć mieszkanie i dopiero składać I-130? (ciężko by było z rozstaniem)

Pozdrawiam :)


 

A chcesz tam mieszkac / pracowac czy zwiedzac i wrocic do PL (bo truck to moze byc F-150 a moze byc semi) ?

Jak to pierwsze, to I-130 jest jedyna legalna droga, wymaga domicile ktorego nie masz i okazania rozliczania sie z podatkow z IRS (co zreszta musisz robic tak czy inaczej - jak napisal Sly).

Jak zwiedzac i wrocic do turystyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...