Skocz do zawartości

Wiza B2 - planowanie wyjazdu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czytałam już trochę na temat wizy turystycznej i wyjazdu do USA i zaczynam się martwić częstymi odmowami, wiem że trzeba być przede wszystkim szczerym podczas rozmowy. Jednak mam kilka pytań...ale od początku 

W przyszłym roku chciałabym wyjechać z mamą i bratem pozwiedzać zachodnie wybrzeże na ok 3-4 tyg. Brat będzie się wtedy jeszcze uczył, ja w tym roku kończę studia i zaczynam pracę, mama ma od kilku lat stałe zatrudnienie...

I teraz jest moje pytanie czy jest możliwe że jako rodzina któreś z nas dostanie odmowę? Nie mamy zamiaru tam zostać, mamy w Polsce wszystko i jedziemy tam tylko zwiedzać..

Ile czasu wcześniej powinniśmy zacząć starać się o wizę?( chcemy wyjechać we wrześniu 2018, a o wizę starać się w grudniu tego roku?) na ile zazwyczaj jest przyznawana? Jednak jeśli któreś z nas dostanie odmowę to z wyjazdu nici, bo z tego co czytałam nie warto starać się ponownie zbyt szybko... Dziękuję za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj
3 godziny temu, Patipitts napisał:

A brat we wrześniu nie powinien byc w szkole? Chyba ze studiuje juz. Czasem takie pytania padają na rozmowie.

A powinien haha :D dlatego ma postawione ultimatum, ze musi miec dobre wyniki (bo teraz to roznie bywa) albo nici z wyjazdu :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj
3 godziny temu, sly6 napisał:

mogą Wam wszystkim dać,odmówić jak i jednej osobie odmówić,takie sa realia co do rozmowy. Pamiętajcie aby wspólnie się przygotować bo możecie dostać podobne pytania.

a no wlasnie..powoli planujemy, ale szkoda sie nastawiac jak pozniej ktoremus odmowia...:unsure:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rk1415 napisał:

a jak to jest z "waznoscia wizy", zakladajac ze zostanie ona przyznana w grudniu/styczniu, to czy jest mozliwosc wyjazdu dopiero po kilku miesiacach? 

Jesli wlepka w paszporcie ma waznosc do 20 lutego 2027 roku to mozesz takze w tym dniu przekroczyc granice USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Ciocia miala wize wazna 10 letnia lat sie jakos nie wybrala ani razu. Gdy poszla po kolejna zapytana ja dlaczego nie skorzystala z poprzedniej wizy. Odpowiedziala zgodnie z prawda ze musiala opiekowac sie swoja sedziwa mamą (umarła w wieku 99,5 lat). Na to starsza pani konsul westchnela i stwierdzila ze dlatego starosc wolalaby spedzic w Polsce.

W USA czeka ja pewnie standart, dzieci oddadza ja do home care, dom sprzedadza i kupia sobie nowe samochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...