Skocz do zawartości

Błąd w wysłanym wniosku DS-160


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem.Wysłałem już wniosek DS-160 i zapłaciłem już,termin rozmowy ustalony na 20 marca (mam 3 tygodnie czasu w zapasie).Pytanie bo popełniłem 4 błędy we wniosku.Między innymi podałem zarobek w Netto a nie brutto,nie podałem numeru pesel ,zły numer kontaktowy i nie podałem,że jestem rezydentem innego kraju niż Polska.Prośba o pomoc ,czy mogę wypełnić od nowa nowy wniosek DS-160 i zamienić numer wniosku na założonym koncie umówienia spotkania ,czy raczej kontakt z konsulatem USA telefonie.Jakie szanse są na poprawę ?

Oraz czy podając drugie obywatelstwo jeśli się ktroś oriętuje i trzeba podać paszport drugiego kraju  a posiadam ale jest już przeterminowany muszę podać też czy nie bo stracił ważność a zaznaczyć chciałem,że mam obywatelstwo innego kraju Polskie i Niemieckie ale wyrobienie ponownie tamtego paszportu jest mi nie potrzebne wolę jechać jako polak,chociaż na niemieckim paszporcie byłem w stanach już bezwizowo w 2003 roku ale paszport był ważny do 2016 roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do konsulatu tylko pod jednym numerem telefonu jest infolinia w sprawie wniosków ds-160 w Warszawie.Pani powiedziała,żeby nie wysyłać nowego ds-160 tylko w dniu rozmowy składając dokumenty poprosić o poprawienie błędów w złożonym już wniosku ds-160,ponieważ może już zrobić to tylko konsulat i to bez problemu.Ponowne wysłanie innego wniosku ds-160 może skutkować problemem w systemie i zmianą terminu rozmowy.Dotyczy to wniosków wysłanyvh po 1 października 2015 roku.Wcześniejsze są inaczej traktowane.

W regulaminie na stronie konsulatu też to pisze,szkoda,że w języku angielskim.

Pytanie,czy ktoś miał podobny problem z błędem w złożonym wniosku ds-160 i czy faktycznie w konsulacie można zmienić to bez problemu ?

Ja mam 4 błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja jestem rezydentem w Irlandii, w Dublinie I stąd załatwiam wizę dla siebie do USA. Też podałem pomyłkowo błędny nr tel. mojego kontaktu w USA i zarobek miesięczny netto 2300 euro zamiast większy brutto. Co jeśli nic nie powiem i przemilczę te 2 kwestie w rozmowie z konsulem? Czy oni np. sprawdzają te numery telefonów kontaktu z USA? Jeśli chodzi o zarobek netto czy brutto, to różnica kilkuset euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RobVeggett napisał:

Ja jestem rezydentem w Irlandii, w Dublinie I stąd załatwiam wizę dla siebie do USA. Też podałem pomyłkowo błędny nr tel. mojego kontaktu w USA i zarobek miesięczny netto 2300 euro zamiast większy brutto. Co jeśli nic nie powiem i przemilczę te 2 kwestie w rozmowie z konsulem? Czy oni np. sprawdzają te numery telefonów kontaktu z USA? Jeśli chodzi o zarobek netto czy brutto, to różnica kilkuset euro.

Może i jest różnica tych kilkuset euro lecz jeśli źle wypadniesz to te zarobki Ci nie pomogą nawet w brutto podane. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...